İngiltere’de 2.5 milyon dolarlık kripto para çalındı

Bu yaz aylarında İngiltere‘de 2.5 milyon dolarlık bir kripto para hırsızlığı yaşandığı açıklandı


Bu yaz aylarında İngiltere‘de 2.5 milyon dolarlık bir kripto para hırsızlığı yaşandığı açıklandı. İngiltere polis departmanından yapılan açıklamada kripto para hırsızlıklarından bu yaz aylarında 2.5 milyon dolarlık vaka yaşandığı bilgisinin olduğunu ve bunun çok daha faza üzerinde bir tutarın olabilecek olduğu açıklandı.

2.5 milyon dolarlık kripto para hırsızlığının arkasında siber saldırganların bulunduğunu ve bugüne kadar daha fazla kayıplar olduğunu açıklayan yetkililer, kripto para sahibi olmadan önce iyi düşünmek ve iyi bilgi sahibi olmak gerektiğini, aksi durumda kripto para sahibi olan kişilerin çok büyük zararlar yaşayabilecek olduklarını açıkladı.

Saldırganlar paraya göz dikti!

Siber saldırganların kripto paralara göz diktiğini belirten İngiltere polisi, bu tür saldırganlıkların devam edecek olduğunu ve güvenlik konusunda mutlaka belirli önlemler alınarak siber saldırganlara karşı korunmak gerektiğini açıkladı. Siber saldırganların daha fazla insanın canını yakabilecek olduğunu ve kripto paralar konusunda yatırımcı olmak isteyenlerin daha fazla dikkatli hareket etmesi ve öncesinde araştırma yapması gerektiğini açıkladı. İngiltere’de bu yaz aylarında 2.5 milyon dolarlık bilinen kripto para çalınırken, bilinmeyen tutarın çok daha fazla olduğu tahmin ediliyor.