İngiltere’de kripto para saldırıları arttı

İngiltere’de kripto paralar ile ilgili saldırıların oranında artış yaşandığı ortaya çıktı


İngiltere’de kripto paralar ile ilgili saldırıların oranında artış yaşandığı ortaya çıktı. İngiltere’de polis ekipleri geçtiğimiz 3 aylık süre içerisinde en az 2.5 milyon dolarlık kripto para hırsızlığının yaşandığını kısa bir süre önce açıklamış ve kripto para hırsızlıklarının daha fazla artacak olduğunu tahmin ettikleri açıklamasında bulunmuştu.

Bugün ise ortaya çıkan son rakamlar her 3 İngiltere vatandaşından 1 tanesinin kripto para saldırısına maruz kaldığı veya kalmaya aday olduğunu gösterdi. Yapılan araştırmalarda kripto para saldırılarının en çok İngiltere’de yaşandığı ve saldırıların oranlarının çok yüksek olduğu açıklandı.

Kripto para saldırılarına karşı korunun uyarısı

İngiltere polisi ise vatandaşların kripto para saldırılarına karşı korunması gerektiğini ve saldırılarda milyonlarca dolarlık kayıp yaşanması riski olduğunu açıkladı. Kripto para saldırılarının artmasının ülke için ve vatandaşlar için iyi sonuca işaret etmediği, tam aksine büyük kayıpların yaşanmasında etken ve etkili rol oynayacak olduğu açıklandı.

Her yıl milyonlarca dolarlık kripto para soygunu yaşanırken, Türkiye’de de insanlar siber saldırılardan fazlası ile etkileniyor ve siber saldırılar son 1 yıldır kripto paralar ile dolaylı olarak artış gösteriyor.