Kripto Para Anketi: Vergi Vermezsem Beni Kimse Yakalayamaz

Twitter üzerinde yapılan kripto para anketine göre vergi konusunda yatırımcıların vergi vermemek adına her türlü yolu deneyecek oldukları söylenebilir


Twitter üzerinde yapılan kripto para anketine göre vergi konusunda yatırımcıların vergi vermemek adına her türlü yolu deneyecek oldukları söylenebilir. 9300’ün üzerinde katılımcı tarafından oy verilen anket sonuçlarında ortalama olarak %53 oranında ”vergi vermezsem beni kimse yakalayamaz” seçeneğine oy kullandı.

Kripto paralar üzerinden vergi kaçırma işlemleri son dönemde ciddi oranda artmaya devam ederken, ABD ve diğer ülkelerde hükümetler kripto para konusunda vergilendirme ile ilgili olarak yeni düzenlemeler yapacak olduklarının sinyallerini veriyorlar. Kripto para sahibi kişiler ise bu paraların gizli tutulmasından dolayı kimsenin göremeyecek olduğunu ve hiçbir hükümete en ufak bir kuruş dahi vergi vermeyecek olduklarını belirtiyor.

Hükumetler Batabilir

Özellikle zengin olan ülkelerin hükumetlerinin ciddi oranda azalacak olan vergi gelirleri dolayısı ile batabilecek oldukları endişesi en üst seviyede. Dünyanın en büyük ekonomisi ABD’de ise vergi kaçırma olaylarının en üst noktaya varmasının Bitcoin’in daha fazla popüler olması durumunda yaşanabilecek olduğu tahmin edilirken, şu aşamada İsrail, Güney Kore gibi ülkelerde yaşayan potansiyel olarak Türkiye’de yaşayanların vergi tehdidi altında olduğu söylenebilir.