İnternet Devleri Kripto Reklam Yasaklarını Kaldırabilir

Kripto para reklamlarının yasaklanması bazı internet sitesi sahipleri ve kripto para borsalarının daha kötü duruma düşmesine neden olmuştu


Kripto para reklamlarının yasaklanması bazı internet sitesi sahipleri ve kripto para borsalarının daha kötü duruma düşmesine neden olmuştu. Kripto para borsaları reklam veremediklerinden dolayı kendi reklamlarını başka farklı internet sitelerinde yapmak zorunda kalmış ve bunun sonucunda gelirleri düşen 3 büyük internet devinin ne kadar az bile olsa gelirlerinde gerileme olmuştu. Hali ile bu 3 büyük internet devinin aldığı karar sonucunda kısa zaman dilimi sonrasında yeni bir takım gelişmeler ve güncellemeler ile kripto para reklamlarına izin verecek olduğu iddia edildi.

Bugün Facebook’un Coinbase’ye reklamlarını platformda yayınlamasına izin vermesi ve hemen arkasından bazı şirketlerin Facebook ile görüşmeye başlayacak olduğu iddiaları ile birlikte kripto para reklam yasaklarının bir süre sonra tamamen kaldırılmasının gündeme gelebilecek olduğu iddia edildi.

Yasaklar Sona Erecek

Kripto para reklamları yasaklarının kısa vadede sona erecek olduğu iddialarının arkasında yatan sebep Facebook’un Coinbase’ye izin vermesinden dolayı ortaya atıldı. Bugüne kadar Facebook reklamlar konusunda katı kararlar alan ve bu kararları değiştirebilen ancak kısa vadede değişim yapmayan bir internet devi olarak tanınıyordu.