Lihtenştayn Blockchain Yasalarını Çıkarıyor

Dünyanın en az bilinen ülkelerinden ve adı ile ”okuma” konusunda bazı kişilere zorluk çıkaran ülkesi Lihtenştayn aldığı karar sonucunda kripto paralar ve blockchain teknolojisi ile ilgili yeni adımlar atacak olduklarının ve kripto paralar konusunda ülkenin daha...


Dünyanın en az bilinen ülkelerinden ve adı ile ”okuma” konusunda bazı kişilere zorluk çıkaran ülkesi Lihtenştayn aldığı karar sonucunda kripto paralar ve blockchain teknolojisi ile ilgili yeni adımlar atacak olduklarının ve kripto paralar konusunda ülkenin daha aktif olmasında etkili olacaklarını açıkladı.

Lihtenştay yönetimince yapılan açıklamada blockchain teknolojisi hakkında yasa tasarılarının kısa bir süre içerisinde gündeme gelecek olduğu ve etkin hale getirilecek oldukları açıklandı. Kripto para borsalarının lisansı konusunda da adımlar atılacak olduğunu açıklayan Lihtenştayn yönetimi, bu sayede ülkede kripto paralar ile blockchain teknolojisinin daha fazla yasal dayanak sahibi olacak olduğunu açıkladı.

Birçok Ülke Hazırlık Yaptı

Birçok ülkenin kripto paralar ve blockchain teknolojisi ile ilgili hazırlıklarını sürdürdüğü, ABD, Güney Kore ve gelişmiş bazı ülkelerin ise bu konuda acele etmeyerek daha geri planda davrandıkları ama daha etkili yasalar üzerinde çalıştıkları bilgisi mevcut durumda. Türkiye ise kripto paralar konusunda ve blockchain teknolojisi konusunda henüz yasa hazırlayan bir ülke olmamasına rağmen gelecek orta planlı vadede yasalar hazırlaması bekleniyor.