Japonya Hükümeti Kripto Para Borsalarına Ceza Yağdırıyor

Japonya hükümeti son dönemde Asya‘da kripto paralar ile ilgili harekete geçilmesi sonrasında ardı ardına yeni düzenlemeler ve önlemler almaya devam ediyor. Japonya hükümetinin son hamlesi ile kripto para borsalarında denetlemeler ve düzenlemeler için bir takım önlemler...


Japonya hükümeti son dönemde Asya‘da kripto paralar ile ilgili harekete geçilmesi sonrasında ardı ardına yeni düzenlemeler ve önlemler almaya devam ediyor. Japonya hükümetinin son hamlesi ile kripto para borsalarında denetlemeler ve düzenlemeler için bir takım önlemler kapsamında borsa şirketlerine ceza vermeye başladığı açıklandı.

Ülkede şimdiden bazı kripto para borsalarının 1 hafta boyunca engellendiği, bu borsaların aktif olarak Japon vatandaşları tarafından sık kullanılan borsalar olduğu iddia edildi.

Japonya Hükümetinden Yeni Hamleler

Japonya hükümetinin yeni hamleleri ile birlikte yeni dönemde kripto para borsalarını ülkede zor günlerin beklediği, kripto para borsalarına cezaların gönderilmeye başlandığı kamu kurumlarınca açıklanmış durumda. Türkiye’de kripto paralara karşı yasa geliştirilmediği bilinirken, Avrupa’da ve Asya’da yeni önlemler alınmaya ve yasal olarak yeni yasaların sürekli devreye alınması konusunda adımlar atıldığı son dönemde kuşkusuz görülüyor. Bitcoin borsalarına gelen bu yoğun ilginin en fazla Asya ülkelerinde engellemelere takıldığı, ABD’nin ise yeni yasaları onaylamasının yakın zamanda ortaya çıkacak olduğu iddia edilmekte. Japonya hükümeti ise konu hakkında resmi açıklama yapmış değil.