Japonya’da Kripto Para Borsası Kuruluyor

Güney Kore tüm dünyada ABD ile birlikte kripto paraların yönetim merkezi olmayı sürdürürken Japonya tarafında ise atılan yeni adımlar sayesinde kripto paralar üzerinde güç sahibi olmak adına yeni gelişmeler yaşanıyor


Güney Kore tüm dünyada ABD ile birlikte kripto paraların yönetim merkezi olmayı sürdürürken Japonya tarafında ise atılan yeni adımlar sayesinde kripto paralar üzerinde güç sahibi olmak adına yeni gelişmeler yaşanıyor. Japonya’nın kripto para borsası konusunda bugünlerde sorunlar yaşamamasına rağmen ek olarak kurulacak bir yeni kripto para borsası sayesinde gücüne güç, değerine değer katabilecek olduğu ifade ediliyor.

Ülkede genel olarak kripto paralara karşı iyi bir algı olmasına rağmen bununla birlikte ülkede yeni kripto para borsalarına sahip olmayan isteyen Japon halkının kısa süre içerisinde gerekli onay ve yasal aşamaların tamamlanması ile birlikte yeni kripto para borsasına kavuşabilecek oldukları açıklandı. Ülkede genel olarak kripto para borsaları açısından problem yaşanmamasına rağmen söz konusu borsalarda yaşanan sayı azlığı dolayısı ile rahat tercih yapılamadığı, Güney Kore’de daha fazla kripto para borsası olmasının Japon halkının tepkisini çeken bir detay ve konu olduğu ifade edilmekte.

Japonya Güvenilir Kripto Para Borsalarına Sahip Olmak İstiyor

Japonya’nın güvenilir, hızlı ve aktif kripto para borsalarına sahip olmak istediği çok açık bir şekilde biliniyor. ABD’nin ve Güney Kore’nin aktif olarak hali hazırda kripto paralara karşı algısının iyi durumda olması, kripto paralar konusunda atılan adımlarda başrolde olmaları dolayısı ile Japonya’nın da bu ligi kendisi üzerinden devam ettirmesi beklenen bir gelişme. Kripto para dünyasına katılan her yeni bir yatırımcının kripto para borsaları konusunda bazı görüşleri olduğu üzere bazı olumsuz yorumları da olabiliyor. Türkiye’de dahi kripto para borsaları yönünden ciddi azlık yaşandığı biliniyor.