John Mcafee: Tehditler Dolayısı İle Konuşma Yapmayacağım

John Mcafee, aldığı tehditler dolayısı ile BWC’de konuşma yapmayacak olduğunu açıkladı


John Mcafee, aldığı tehditler dolayısı ile BWC’de konuşma yapmayacak olduğunu açıkladı. Yaptığı  açıklamada 11.00’da yapacak olduğu konuşmanın aldığı tehditler ve ölüm tehdidi dolayısı ile hem kendisinin, hem seyircilerin güvenliği adına iptal ettiğini duyuran John Mcafee, gelecek olan seyircilerden özür dilediğini ve bu konuda yapacak fazla bir şeyin olmadığını belirtti.

John Mcafee, daha önce aldığı ölüm tehditleri sonrasında suikaste uğramış ve birkaç gün boyunca hastanede kalması ile tüm sevenlerini derinden yasa boğmuştu. Hastaneye ziyaretçi dahi kabul etmeyen analist, daha sonrasında ise SEC yönetiminden bazı kişilerin kendisini kripto paralar konusunda açıklama yapmaması yönünde tehdit etmeyi sürdürdüğünü ama bu konuda tam net açıklama yapamayacak olduğunu açıklamıştı.

SEC Neden Açıklama Yapmıyor?

ABD’nin en fazla yetkiye sahip kurumlarından birisi olan SEC yönetiminin bu konuda açıklama yapmaması da tepki çeken bir konu. Bu tür tehditlerin neden ve nasıl, kim veya kimler tarafından yapıldığını bilmek çok zor olduğundan dolayı olası bir şikayet durumunda dahi kanıtlayabilecek herhangi bir bilgi olmadığından yapılabilecek fazla bir detay olmuyor.