Kanada Montreal Bankası’ndan Yeni Adım

Kanada Montreal Bankası (BMO) alınan karara göre bundan sonra güvenlik dolayısı ile Debit kartlar ile kripto para ödemeleri yapılmasına izin vermeyecek olduklarının altını çizdi. Kanada Montreal Bankası (BMO) tarafından alınan karara göre “Şunu söyleyebilirim ki BMO olarak...


Kanada Montreal Bankası (BMO) alınan karara göre bundan sonra güvenlik dolayısı ile Debit kartlar ile kripto para ödemeleri yapılmasına izin vermeyecek olduklarının altını çizdi. Kanada Montreal Bankası (BMO) tarafından alınan karara göre “Şunu söyleyebilirim ki BMO olarak biz artık Interac online ödeme aracılığıyla veya Mastercard’a ait kredi veya ön ödemeli kartlar ile kripto para birimleri alınmasına müsaade etmeyeceğiz. Bu karar kripto para birimlerinin sahip olduğu dengesiz yapıdan ötürü verilmiştir. Bu sayede müşterilerimiz ve bankamız daha güvenli bir şekilde çalışabilecektir.” ifadeleri kullanıldı.

Kanada Montreal Bankası (BMO) tarafından alınan bu karar Debit kart kullanıcıları adına büyük önem taşımasına rağmen bunun bir güvenlik önlemi dolayısı ile alındığı ve kullanıcıların aslında bu alınan karar ile hem satıcıların, hem alıcıların korunması için oldukça iyi bir karar olduğu açık.

Merakla Bekleniyor

Kredi kartı kullanıcılarının ise ödemeleri hiçbir engel olmadan rahat ve güvenilir bir şekilde yapacak olduklarını belirten Kanada Montreal Bankası (BMO) yöneticileri, bu karar ile birlikte kredi kartı kullanıcı sayısının da benzer şekilde Debit kartlara oranla artacak olduğunu açıkladı.