Monex Grubu CEO’su Matsumoto’dan Açıklama

Monex Grubu CEO’su Matsumoto basın mensuplarının karşısına geçti ve kendisine sorulan sorulara yanıt verdi. Monex Grubu CEO’su Matsumoto, açıklamalarında 7 milyar Japon yeni karşılığında satın aldıkları Coincheck ile ilgili olarak bugünden itibaren çalışmalara başladıklarını ve daha...


Monex Grubu CEO’su Matsumoto basın mensuplarının karşısına geçti ve kendisine sorulan sorulara yanıt verdi. Monex Grubu CEO’su Matsumoto, açıklamalarında 7 milyar Japon yeni karşılığında satın aldıkları Coincheck ile ilgili olarak bugünden itibaren çalışmalara başladıklarını ve daha iyi bir platform yaratmak adına her türlü önlemi alacak olduklarını açıkladı.

Monex Grubu CEO’su Matsumoto;

“Kripto para birimleri piyasası giderek daha da bankacılığa benzemekte, bu sebepten ötürü gelecekte daha çok sermayeye ihtiyacımız olacağını düşünüyorum. Ek olarak IPO’ların ve dış denetimlerin de şirketin yönetim sisteminin gücüne güç katacağını düşünmekteyim.” dedi.

Daha Güvenilir Hale Getirecekler

Borsa ile ilgili olarak  “Dijital para birimi borsasının tekrardan FSA’e kaydını sağlamak ve bütün işleri tekrardan rayına oturtmak yaklaşık 2 ay kadar bir zaman alacak. Tabi ki bu yalnızca bizim belirlediğimiz bir hedef olmakta, FSA tarafında henüz bize verilmiş kesin bir tarih yok. O zamana dek sağ duyulu bir şekilde kripto para birimlerinin kaydı tamamlanmadan hiçbir hizmetimizi devreye sokmayacağız.” sözlerini kullanan Matsumoto platformu daha güvenilir ve daha fazla kullanıcının kullanacak olduğu hale getirmek adına çaba harcayacak olduklarını açıkladı.