Kredi Kartı Hırsızı Bitcoin İle Kart Bilgilerini Sattı

İngiltere’de yaşanan olay kripto paraların gizliliğine darbe vuracak cinsten oldu


İngiltere’de yaşanan olay kripto paraların gizliliğine darbe vuracak cinsten oldu. ABD, İngiltere ve İsrail gibi ülkeler neredeyse hepimiz hakkında ve ”en gizli” dediğimiz işlemler hakkında dahi bilgi sahibi olan ülkeler olarak tanınıyor. Bu konuda gelişmiş ülkeler dünyayı yönetmeye devam etmelerinin etkisi ve her alanda kendi güçlerinin konuşlu olması dolayısı ile bilmedikleri en ufak bir detay dahi maalesef ki bulunmuyor.

Bugün cep telefonlarımızdan, televizyonlarımızdan, tabletlerimizden ve hatta ve hatta buzdolabımızdan dahi izleniyoruz. Ancak Bitcoin ve diğer kripto para transferlerinin izlenmediğini düşünüyor ve bu konuda bir miktar yanılıyor olabiliriz.

63.000 Kredi Kartı Bilgisi, 25.000 Sterlin Nakit, Esrar…

Grant West isimli adam ise İngiltere’de yaşayan ve aktif olarak hayatını hacker’lık ile geçindiren bir kişiydi. Bugüne kadar 500.000 civarında internet sitesini hackleyen ve bilgileri çalan Grant West, kredi kartı ve banka kartı bilgileri çalarak bunları Dark Web üzerinde sattı. Buradan milyonlarca dolarlık kar elde eden Grant West, bu parayı ise Bitcoin ile aldı. İngiliz polisi 2 yıl boyunca iyi bir iz sürdü ve özellikle kripto para işlemlerini incelemeye aldı. Daha sonrasında bir trende İskoç polisi tarafından yakalandı. Hakkındaki son karar ise 25 Mayıs tarihinde verilecek.