Korea Times: Yeni Yasa Sunuldu

Korea Times adlı gazete tarafından ortaya atılan iddia eğer doğru ise Güney Kore hükümetinin alt kurumlar ile birlikte ICO’ları yasallaştırmak ve ülkede kripto paraların oranını daha fazla arttırarak, Güney Kore‘yi tam bir kripto para cennetine...


Korea Times adlı gazete tarafından ortaya atılan iddia eğer doğru ise Güney Kore hükümetinin alt kurumlar ile birlikte ICO’ları yasallaştırmak ve ülkede kripto paraların oranını daha fazla arttırarak, Güney Kore‘yi tam bir kripto para cennetine çevirmek adına çabalar devam ediyor. Ülkede kurumlar aktif olarak ICO’lar ile ilgili olarak tam destek veremezken eğer ki Korea Times tarafından ortaya atılan iddia doğru çıkarsa ICO’lar ülkede yasal hale gelmiş olacak.

Kore Demokratik Partisinin sözcüsü Hong Eui-rak, ve diğer 10 vekil tarafından bununla ilgili çalışmaların devam ettiği, ancak son aşamaya gelinmediği bilgisi paylaşıldı. İddiaların doğru olması durumunda Güney Kore kripto para cenneti olduğunu bir kez daha kanıtlayacak olurken, ICO‘lar ile ilgili olarak atılacak olan adımların ülkede ICO’lar ile ilgili daha fazla kolaylık yaşatması bekleniyor.

Güney Kore Rekorları Birbiri Ardına Kıracak

Kore Demokratik Partisinin sözcüsü Hong Eui-rak, ve diğer 10 vekil tarafından çalışmalar devam ederken, bu konuda henüz daha tam olarak bilgi mevcut olmadığını belirtmek gerekiyor. Zira kripto paralar ile ilgili dünyada en fazla ilgi ve yetki Güney Kore’nin elinde.