Kripto Para Bağımlıları Tedavi Edilecek

İskoçya’da kurulu olan ve 24 saat boyunca hizmet sunan bağımlıların tedavi edildiği Castle Craig Hospital tedavi merkezinde son olarak Bitcoin bağımlısı kişiler tedavi edilmeye başlandı


İskoçya’da kurulu olan ve 24 saat boyunca hizmet sunan bağımlıların tedavi edildiği Castle Craig Hospital tedavi merkezinde son olarak Bitcoin bağımlısı kişiler tedavi edilmeye başlandı. Merkezden yapılan açıklamada Bitcoin’de sürekli olarak düşüşler yaşanmaya başlaması sonucunda insanların sürekli fiyat takibi yapmaya başladıkları, bunun bazı insanlarda artık bağımlılık haline geldiğine değinildi.

Merkez bu konuda tedavi olması gereken onlarca insanın olabilecek olduğunu, Castle Craig Hospital bünyesinde bunun tedavisinin de yatılı olarak yapılmaya başlandığını açıkladı. Bu tür hastalar fazlaca Türkiye’de de bulunurken günün neredeyse tamamını Bitcoin araştırmaları ve fiyat takibi ile geçirmek, olumsuz haber ve yorumları tarayarak bu haber ve yorumlara tepki göstermekle geçiren bazı insanlar bulunmakta.

Bağımlı Çok Değil

Bağımlı hasta sayısının şu aşamada pek fazla olmadığını belirten Castle Craig Hospital yetkilileri, bu sayının artmasını engellemek adına şimdiden önlemler alınması gerektiğine değinerek eğer ki önlemler alınmaz ise bağımlı sayısının çok daha yüksek oranlara çıkabilecek olduğunu belirtiyor. Kripto paralara olan bağımlılık haberleri gün be gün artarken bu tür bir tedavi şansının sunulmaya başlaması İskoçyalılar için büyük bir şans ve büyük bir sorunsuzluk kaynağı olacak gibi görünüyor.

Türkiye’de bu ve buna benzer merkezler yok ancak kripto paralara olan bağımlı sayısının artması durumunda Bakırköy ve Manisa benzeri ruh hastalıkları hastanelerinde tedavi şansı sunulabilecek duruma gelinebilecektir.