Kripto Para Borsalarında Günlük Olarak Milyonlarca Dolar Çalınıyor!

Güvenlik uzmanlarının açıklamalarına göre kripto para borsalarında günlük olarak milyonlarca dolar çalınıyor


Güvenlik uzmanlarının açıklamalarına göre kripto para borsalarında günlük olarak milyonlarca dolar çalınıyor. İşte yatırımcıların dikkat etmesi gereken hususlar. 

Ünlü güvenlik uzmanı Hartej Sawhney, dünya çapında kripto para borsalarında günlük 2.5 milyon doların çalındığını belirtti. 

Hosho.io kurucusu olan Sawhney, blockchain ve kripto para teknolojilerinde bulunan bazı güvenlik sorunlarının hackerlar tarafından çok fazla kullandığını ve bu yöntemlerle günlük milyonlarca doların çalındığını belirtti. Yatırımcıların hem çevrimiçi hem de çevrimdışı cüzdanların özel anahtarları konusunda dikkatli olması gerektiğini ifade eden Sawhney, 2019 yılının ilk hack olayı olan Cryptopia’da da bu durumun görüldüğünü belirtti. 

Sawhney açıklamasında şunları söyledi.

”Kripto para borsalarının güvenliğe değer vermeyi öğrenmesi gerekiyor ancak onlar siber güvenlik şirketlerinin sağladığı düzenli güvenlik önlemlerini almıyorlar.”

2019 yılının başlarında yaşanan Yeni Zelanda merkezli Cryptopia kripto para borsasının hacklenmesi olayı yetkililer tarafından araştırılmaya devam ederken, yeni ortaya çıkan detaylara göre çalınan miktarın 16 milyon dolardan fazla olduğu ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde ülkemizde faaliyet gösteren SistemKoin’de de benzer güvenlik açıklarının ortaya çıkması yatırımcıların dikkatli olmalarında yarar olduğunu gösteriyor.