Kripto Para

PayPal CEO’su Kripto Paralar Konusunda Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu!

Ödeme yöntemlerine getirdiği yenilikçi bakış açısıyla dünyanın önde gelen ödeme yöntemlerinden birisi olan PayPal’ın CEO’sundan kripto paralar hakkında çarpıcı açıklamalar. 

Dünya Ekonomik Forumu’na katılan PayPal CEO’su kripto para birimleri ve Bitcoin hakkında eleştirilerde bulundu. Lider kripto para birimi Bitcoin tabanlı ödemelerin çok az kişi tarafından kabul gördüğünü belirten PayPal CEO’suna göre kripto paralar halen daha güvenli olarak görülmüyor. Satıcı ve alıcıların kripto paraları ödeme yöntemi olarak görmediğini belirten Davos içerisindeki üçüncü kişi olan Dan Schulman’dan önce de uzmanlar Bitcoin’in piyasada kabul görmediğini ve yakın zamanda Bitcoin’in fiyatının 0’a ineceğini belirtmişti.

PayPal CEO’su yaptığı açıklamada şunları söyledi. 

“Çok fazla perakende satıcının herhangi bir kripto para birimi kabul ettiğini göremiyoruz. Ancak bana göre bunun altında yatan teknoloji ilginç.”

Kripto paraların temel amacının altında yatan teknoloji olan blockchain teknolojisini tanıtmak olduğunu inanan kişilerden birisi olduğunu belirten Schulman, açıklamasını şu sözlerle devam ettirdi. 

”Ben her zaman kripto paraların gerçek bir para birimi değil de, blockchain uygulaması karşılığında bir ödül mekanizması olduğunu düşündüm.”

Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimleri hakkında olumsuz düşünceleriyle tanınan PayPal CEO’sunun görüşlerinin aksine sadece Bitcoin, 2018 yılında PayPal’ın 6 katı daha fazla işlem görerek PayPal CEO’sunun düşüncesini yalanlamayı başardı. 

Yorum Yap