Kripto Para Piyasası Hacmi 300 Milyar Doların Altına Geriledi

Yasaklar adeta ardı ardına gelirken, kripto para piyasası hacmi ise geriledi


Yasaklar adeta ardı ardına gelirken, kripto para piyasası hacmi ise geriledi. Dünyanın en büyük haber ajansı olan Reuters haber ajansı tarafından yapılan açıklamada Twitter tarafından kripto para reklamlarının tamamen engellendiği duyurulmuş ve kripto paralar ile ilgili olarak bundan sonraki süreçte platform üzerinde reklam verilemeyecek olduğu açıklanmıştı.

Bu haberlerin ardından harekete geçen borsalar ise kripto para piyasası hacminin 300 milyar dolar seviyesinin altına gerilemesine sebep oldu. Adeta kripto paraları bitirmeye yönelik atılan bu adımların sonucunda en değerli kripto para olan Bitcoin’de seviye tekrar 8000 dolar altını gördü.

Sürekli Geriliyor

Bitcoin diğer kripto paralar ile birlikte sürekli gerilemeye devam ederken, bunun sebebi olarak ise kripto paraların engellenmesine yönelik atılan adımlar ve hükümetler tarafından sık sık kripto paralar ile ilgili olumsuz açıklamalar yapılması gösteriliyor. Kripto paralar ile ilgili olarak alınacak olan yeni yasakların piyasa hacmini daha fazla düşürmesi ve hali ile kripto paraların gerilemesine sebep olabilecek olduğu düşünülüyor. Twitter, Google ve Facebook dışında Reddit platformu da geçtiğimiz gün Bitcoin’i yasaklamıştı.