Kripto Para Piyasası Hacmi 450 Milyar Dolar Seviyesine Geriledi

Bitcoin’de yaşanan düşüş ve yükselişler kripto para piyasasının hacmini belirliyor


Bitcoin’de yaşanan düşüş ve yükselişler kripto para piyasasının hacmini belirliyor. Kripto para piyasasında yükselişin ardından bugün düşüş yaşayan borsalar yatırımcılara hem kazandırdı, hem kaybettirdi. 470 milyar dolar seviyesinin üzerinde ilerleyen kripto para piyasası hacmi, bugün 450 milyar dolar seviyesine geriledi.

Bitcoin yatırımcılarının karlılık oranlarını etkilemeyen bu durum, piyasadan bazı yatırımcıların çekildiğinin ve yatırımlarını geri çektiklerinin göstergesi olarak yorumlandı. Bazı yatırımcıların yeni dönemde düşüş yaşayan ve 11 bin dolar seviyesinde kalan Bitcoin yerine diğer yatırımlara yönelmeyi tercih ettikleri yorumu yapıldı.

Son 24 Saatte Büyük Değişiklik Yaşanmadı

Son 24 saatte kripto para piyasalarında bulunan en büyük 10 kripto para için pek fazla değişim yaşanmadı. En çok değer kaybı Monero’da yaşanırken, en çok değer kazanan kripto para ise Stellar oldu. Ethereum’da yaşanan kayıp %2.07 seviyesinde etki gösterirken, Ripple ise %1.02 oranında değer kaybetti. Litecoin %3.20 oranında düşüş ile en fazla değer kaybı yaşayan kripto paralardan birisi oldu.

– Bitcoin yüzde 1.62,

– Ethereum yüzde 2.07,

– Ripple yüzde 1.02,

– Bitcoin Cash yüzde 3.70,

– Litecoin yüzde 3.20,

– NEO yüzde 5.96,

– Cardano yüzde 2.22,

– EOS yüzde 3.74 ve

– Monero yüzde 5.94 düşüş gösterdi,

– Stellar yüzde 12.28 yükseldi.

[bitcointicker]