Kripto Paralar İle Uğraşan Yatırımcılar Daha Sinirli

Kripto para yatırımcıları ile ilgili olarak yabancı internet sitesi Reddit platformunda konuşulanlar yatırımcıların ne kadar sinirli olabildiğini ortaya koydu


Kripto para yatırımcıları ile ilgili olarak yabancı internet sitesi Reddit platformunda konuşulanlar yatırımcıların ne kadar sinirli olabildiğini ortaya koydu. Dengesizliğin had safhada olduğu kripto para dünyasında kısa sürede çok iyi kazançlar elde etmek mümkün ve şimdiye kadar onlarca insan bu tür yatırımlar ile zengin olmuş durumda. Ama bu işin bir de öteki yüzü mevcut. Diğer yatırımlara oranla Bitcoin veya kripto paralardan herhangi bir tanesine yatırım yapan yatırımcıların daha fazla sinirli oldukları ve kayıp yaşamaktan fazlası ile korktukları ortaya serildi.

Yatırımcıların kendi ağızlarından çıkan sözlere bakılacak olursa ”altın ve döviz yatırımlarında bu kadar sinirli olmuyordum. Bitcoin yatırımı yaptığımdan bu yana ciddi oranda sinirliyim ve kazanmak, daha çok kazanmak benim için artık yetersiz geliyor ve bu durum sinirlerimi bozuyor” ifadesini kullanan bir yatırımcı kendisinin yatırımlarından çok iyi kazançlar elde ettiğini ama artık bu kazançların dahi kendisine yeterli gelmediğini belirtmekte.

Dünyanın En İyi Yatırımı: Bitcoin

Dünyada en iyi yatırımın Bitcoin olduğunu belirten bazı yatırımcılar, kripto paralara yatırım yapma amaçlarının daha kısa sürede, daha fazla kazanç sahibi olmak olduğunu gösterirken, kripto paralar ile ilgili yatırımlarının endişe ve panik durumlarını da daha fazla arttırdığını doğrulamakta. Görünen o ki biraz sinirli olmak insana daha fazla kazanç sahibi olmasını sağlayan etkenlerden bir tanesi olarak görülmekte. Bunu doğrulayacak bir araştırma ise maalesef yok.