Surf Air: Litecoin İle Ödeme Yapabilirsiniz

Surf Air isimli havacılık şirketi 13 filoya sahip olan ama uçuş yapmayan havacılık şirketlerinden bir tanesi


Surf Air isimli havacılık şirketi 13 filoya sahip olan ama uçuş yapmayan havacılık şirketlerinden bir tanesi. ABD merkezli şirketin bugün doğruladığı haberler sonucunda Litecoin ile müşterilerinin ödemeler yapmasına onay ve izin verdikleri, bundan sonraki süreçte müşterilerinden sadece nakit veya kredi kartı ile dolar üzerinden veya benzeri para birimleri üzerinden değil Litecoin üzerinden de alım yaparak ödeme yapmalarına imkan tanıyacaklarını açıkladı.

Açıklamalar sonrasında Litecoin’de değer artışı olduğu görülürken, kurucu Charlie Lee ise bu durum karşısında memnun olduğunu ve bu tür açıklamaların artması ile birlikte yatırımcıların Litecoin’e olan güvenlerinin de daha fazla artacak olduğunu ifade etti.

Litecoin Rekor Kırabilecek Güçte Değil

Litecoin bu tür haberlere ve bahse konu olsa dahi Bitcoin veya Ethereum kadar başarılı olmasına imkansız gözü ile bakılan, standart klasik alt seviye altkoinlerden bir tanesi olarak gösteriliyor. ABD’li kullanıcıların en az yatırım yaptıkları bilinen kripto para birimlerinden birisi olan Litecoin’in bu tür haberler ile yükselmesi ise kısa süreli olmakla birlikte kendi kurucusunun dahi kendi ürettiği kripto para Litecoin’e güvenmeyerek elde bulunan tüm yatırımlarını satması sonucunda güvenin son hız azaldığı, yatırımcı sayısında da ciddi oranda düşüşler olduğu medyaya yansımış durumda.

  • Kişisel tercihler ile ilgili olarak yorumlar incelendiğinde Litecoin yatırımcılarının kurucu tarafından tüm yatırımların satılması sonucunda olumsuz algı içerisinde oldukları net olarak ifade edilmiş olduğu görülebilir.