Kripto Para

Kuzey Kore’nin kripto para saldırıları artacak

Kuzey Kore’nin kripto paralar konusunda daha fazla saldırılar düzenlemesi ve düzenlediği bu saldırılardan çok fazla para kazandığı biliniyor. Ülkede kripto paralar sadece devlet tarafından kullanılır iken, bu paraların devlet tarafından kullanılabiliyor olmasının nedeni Kuzey Kore’de vatandaşların internet erişimlerinin olmaması ve ülkede internetin sadece belirli yerlerde ve belirli siteler dışında hiçbir siteye erişim sunmamasından dolayı kaynaklanıyor.

Çok ciddi saldırılar yapabilecek güçte

Kuzey Koreli hacker gruplarının çok büyük saldırılar yapabilecek oldukları ve bu saldırıların ne denli sürelerde yapıldığının bilinmese de gelecek birkaç ay içerisinde saldırıların boyutlarının daha fazla artması bekleniyor.

Hacker gruplarının bir süredir Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim ile yakından temasta oldukları ve Kim’in bu şekilde bir emir vermeden hacker gruplarının hareket etmesinin mümkün olmadığı bir düzende Kim’in emirlerine göre hareket etmelerinden dolayı saldırıların boyutu değişim gösterebiliyor. Ülkenin tamamen dışa kapalı rejim olması dolayısı ile kaç tane hacker grubu olduğu ve kaç tanesinin kripto para hırsızlığı konusunda ünlü oldukları ise bilinmezliğini koruyor.

Yorum Yap