Kripto Para

Litecoin, Bibox Borsasıyla Kafa Kafaya Verdi: Huzurlarınızda Litecoin Blockcard

Litecoin Foundation, kripto para destekli banka kartını çıkarmak için Bibox Exchange ve Ternio ile el ele verdi. Bu hamlenin ardından Litecoin’in fiyatı %5 artışla 137 dolara yükseldi.

Litecoin Yeni Banka Kartını Duyurdu

Litecoin, 18 Haziran’da Blockcard adı verilen banka kartını çıkarmak için Bibox Exchange ve Ternio ile birlikte çalıştığını duyurdu. Yakında piyasaya sürülecek olan kart, Visa ile olan ortaklık sayesinde kullanıcıların çevrimiçi ya da yerel mağazalarda alışveriş yapmalarına imkan sağlayacak. Ancak, bu kripto banka kartı yalnızca Litecoin, Bibox Token ve Ternio Token’ı destekleyecek. Litecoin’in kurucusu Charlie Lee, Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

Bu bizim için heyecan verici bir ortaklık, Litecoin Vakfı’nın günlük yaşamda Litecoin harcamak için daha fazla kullanım örneği oluşturma misyonunu harekete geçiriyor. Ternio’nun BlockCard platformunun ve Bibox borsasının gücü Litecoin sahiplerinin LTC’lerini dünyanın dört bir yanındaki mağazalarda kullanmalarına imkan tanıyacak.

Litecoin Foundation geçmişte yine bu tür girişimlerde bulunmuştu. Öyle ki Litecoin 2018 yılının Mart ayında LitePay’i başlatmayı denedi. Ancak, söz konusu kart yalnızca Litecoin’i destekliyordu.

Şimdi ise  projenin başarı şansı, Bibox borsasının desteğiyle daha fazla görünüyor. Bibox borsası ve Litecoin Vakfı yakında ABD merkezli kullanıcıları karta kayıt olma prosedürleri hakkında bilgilendirecek. Binance’e rakip olarak görülen Bibox borsasını tanıttığımız rehber içeriğe buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu banka kartının başarısı garanti edilemese de,  ortaklığın duyurulmasının ardından Litecoin fiyatında %5”lik bir yükseliş yaşandı.

İlgili İçerikler:

Coinbilgi Akademi Bibox Kripto Para Borsası İncelemesi

Buraya tıklayarak Bibox borsasına üye olabilir ve gelişmiş alım satım özelliklerinin tadını çıkartabilirsiniz.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

 

Yorum Yap