Kripto Para

SEC, EOS’un “Voice” Alan Adını Satın Almak İçin 30 Milyon Dolar Ödediğini Ortaya Çıkardı

secin-raporu-eosun-voice-alan-adini-satin-almak-icin-30-milyon-dolar-odedigini-ortaya-cikardi

Eos’un (EOS) geliştiricisi Block.one’ın “Voice” adlı Blockchain tabanlı sosyal medya platformunun alan adını satın almak için 30 milyon dolar ödediği ortaya çıktı. Söz konusu gelişme, 18 Haziran’da ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından yayınlanan bir raporda açıklandı.

Kurumsal analitik ve mobilite yazılımı sağlayıcısı MicroStrategy tarafından SEC’e sunulan bilgilere göre EOS’un geliştiricisi Block.one, “voice.com” alan adının satın alınması sürecinde GoDaddy ile birlikte çalıştı ve satın alma 30 Mayıs 2019 tarihinde sonuçlandı. MicroStrategy Genel Müdür Yardımcısı Marge Breya, söz konusu satın almanın bazı avantajları olduğuna inandıklarını belirtti:

“Voice” kelimesi basit ve evrensel olarak anlaşılabilir bir kavram. Aynı zamanda internette en çok aranılanlar arasında. Voice hakkında internette milyarlarca sonuç bulunuyor. Voice.com gibi ultra premium bir alan adı, bir şirketin hızlı bir şekilde marka bilinirliğine ulaşmasına ve değer yaratmasına büyük ölçüde faydalı olabilir.

Block.one, Haziran ayının başında geleneksel sosyal medya platformlarından daha fazla şeffaflık sağlayacağını iddia ederek Blockchain tabanlı Voice’un geliştirdiklerini duyurmuştu. Block.one’ın Blockchain tabanlı sosyal medya platformu geliştirmesi kadar şaşırtıcı bir gelişme de dün yaşanmıştı. 18 Haziran’da milyarlarca kullanıcısı bulunan Facebook yaklaşık bir yıldır gizliden gizliye geliştirdiği Libra adlı kripto para birimini duyurmuştu.

Libra’nın duyurulmasından kısa bir süre sonra, ABD Temsilciler Meclisi’nin Finansal Hizmetler Komitesi’nin başkanı, Kongre’nin ve düzenleyicilerin konuyla ilgili değerlendirme fırsatı bulana dek Facebook’un kripto para biriminin gelişimini durdurmasını istedi. Facebook’un kritpto para birimine bir tepki de Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire’den gelmişti. Konuya ilişkin haberimizi buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Röportaj: Selcoin’den Libra, Bakkt ve Blok Ödülü Yarılanmalarına İlişkin Önemli Açıklamalar

Facebook’un Kripto Para Birimine İlişkin Detaylar Netleşti: Libra & Calibra

Eski SEC Direktörü Uyardı: Binance’in Başı Fena Halde Derde Girebilir

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap