Madencilik Kazançlı İşler Arasında

Kripto para madenciliği yapan ve hala daha bu işi yapmayı sürdüren milyonlarca insan olduğu tahmin ediliyor


Kripto para madenciliği yapan ve hala daha bu işi yapmayı sürdüren milyonlarca insan olduğu tahmin ediliyor. ABD, Türkiye, İngiltere, Almanya, İsrail ve birçok ülkede bireysel kripto para madenciliği yapan insan sayısı artarken, Türkiye’de bu işi yapan kişilerin daha çok Doğu bölgelerinde yaşadıkları ve o bölgede yaşanan kaçak enerji kullanımının yüksek olması dolayısı ile bedava madencilik yapan kişi sayısının fazla olduğu düşünülüyor.

Kaçak enerji kullanarak madencilik yapmak Doğu bölgelerinde daha yaygın olmasının nedeni bu kişilerin tamamen bedava olarak aldıkları enerjiden para kazanmaları ve kazandıkları paraların çok yüksek olmasından kaynaklanıyor.

Denetim Yapılmalı

Kaçak enerji kullanımının yaygın olduğu bölgelerde enerji şirketlerinin daha fazla denetim yapması ve devlet tarafından daha fazla denetimlerin sıkı hale getirilmesi bu tür olayları engelleyecektir. Hala daha kazançlı işler arasında bulunan madenciliğin enerji fiyatları ne kadar yüksek olursa olsun kazanç getirmeye ve kazanç sağlamaya devam edecek nadir işlerden birisi olacağını ve en azından bunun birkaç ay daha geçerli olacağını tahmin edebiliriz.

Gelecek aylarda artış göstermesi beklenen enerji fiyatları sonrasında ise madencilik gelirlerinde bir miktar azalma olabilir ancak bunu da gidermenin yollarını madenciler bir şekilde bulacaktır.