Kripto Para

Mart 2018’den Bu Yana İlk Kez Görüldü: Bitcoin 3.100 Dolara Gerileyebilir Mi?

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi

Bloomberg’ün bugünkü haberine göre Bitcoin, Mart 2018’den bu yana ilk kez ölüm haçı (death cross) oluşturma tehlikesi ile karşı karşıya. Bu düşüş paterni, herhangi bir varlığın 50 günlük hareketli ortalamasının (MA) 200 günlük hareketli ortalamasının altına düşmesiyle oluşur.

Death Cross, geçtiğimiz yıl Bitcoin’de daha güçlü bir satış baskısının habercisi olmuştu. Öyle ki death cross oluşumu sonrasında Bitcoin geçtiğimiz Aralık ayında 3.100 dolara kadar gerilemişti.

Bu patern her ne kadar yeni bir kripto kışının geleceğini gösterse de death cross baş döndürücü bir fiyat hareketiyle de sonuçlanabilir. Coindesk’ten Omkar Godbole bu pattern’in güzel bir ayı tuzağı olabileceğini kaydetti.

En kötü ihtimalle ise Bitcoin’de ve doğal olarak kripto para piyasasında death cross’un onaylanması durumunda yeni bir diple karşılaşacağız.

Her ne kadar Bitcoin blok ödülü yarılanmasına bir yıldan daha kısa bir süre kalmış olsa da kripto para piyasası için şu anki durum hiç iç açıcı görünmüyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegramkanalımıza katılın

Yorum Yap