Kripto Para

SON DAKİKA: Libra’ya Büyük Şok, İki Teknoloji Devi Projeden Çekildiğini Açıkladı

Yazar: Coin Bilgi

Küresel regülatörlerin baskısı nedeniyle Libra zor günler geçirmeye devam ediyor. PayPal’dan sonra e-ticaret devi eBay ile ödemeler hizmeti sağlayısı Stripe az önce Libra Association’dan ayrıldığını açıkladı.

Financial Times’ın haberine göre Facebook’un kripto para projesinden Libra iki büyük teknoloji devi daha ayrıldı. Böylece daha piyasaya sürülmeden Libra Association’ından ayrılan ortakların sayısı üçe ulaştı. Financial Times’ta yer alan habere göre eBay cephesinden yapılan açıklamada şu ifadeleree yer verildi:

“Libra’nın vizyonuna büyük saygı duyuyoruz. Ancak eBay artık kurucu üye olarak devam etmeme kararı aldı. Şu anda sadece eBay tarafından yönetilen ödeme sistemleriyle kullanıcılarımıza hizmet sağlamayı hedefliyoruz.”

Son yaşanan ayrılıklarla birlikte Libra Association’un 30 kurucu üyesinden geriye sadece 25 şirket kaldı. Önümüzdeki günlerde Visa ve Mastercard’ın da projeden çekilmesinee kesin gözüyle bakılıyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Yorum Yap