Mastercard: Kripto Paralar İçin Şartlarımız Var

Adı açıklanmayan Mastercard yöneticisi, dünyayı kasıp kavuran kripto paralar ile ilgili olarak konuştu


Adı açıklanmayan Mastercard yöneticisi, dünyayı kasıp kavuran kripto paralar ile ilgili olarak konuştu. Kripto paralara karşı olmadıklarını ancak belirli şartlar kapsamında bu durumun geçerli olduğunu belirten Mastercard yöneticisi kişi, ”eğer ki Merkez Bankaları tarafından çıkarılmışlar ise kripto paralara karşı değiliz ancak Merkez Bankası dışında çıkarılan ve üretimde olan kripto paralara karşıyız” ifadelerini kullandı.

Bitcoin, ION, Ethereum ve Ripple gibi kripto paralara karşı olduklarını belirten Mastercard yetkilisi, bu konuda açıklamaları ile birlikte Mastercard tarafından Bitcoin’in tanınmayacak ve resmi olarak işlemlerde kendileri tarafından kullanılmasına izin verilmeyecek olduğunu da bir nebze doğrulamış oldu.

Yasal, Hükümetler Tarafından Üretilen Kripto Paralara Destek Veriyorlar

Petro ve benzeri hükümetler tarafından üretilen kripto paralara destek verebilecek olduklarını belirten yetkili, bununla ilgili olarak gerekli olan çalışmaları ve incelemeleri sürdürmeye ve yürütmeye devam edecek olduklarını açıkladı. ABD’li Mastercard, Petro’ya destek konusunda açıklama yapmaktan çekinirken, ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin Venezuela’ya uyguladığı yaptırımlar dolayısı ile Mastercard yetkilisi Petro hakkında en ufak bir kelime dahi kullanamadı.