Kripto Para

Mike Novogratz: “Bitcoin Dijital Altın Olacak”

Goldman Sachs’ın eski ortağı, Galaxy Digital’in kurucusu Mike Novogratz Bitcoin’in diğer kripto para birimleri arasındaki yerinin eşsiz olduğunu ifade etti. Novogratz 13 Aralık’ta Bloomberg’e verdiği röportaj’da  kripto para piyasasında birçok varlık bulunması nedeniyle Bitcoin’in değer deposu olarak görülmemesi eleştirilerine yanıt verdi.

Periyodik tabloda da 118 element var ancak bunların sadece bir tanesi altın. Bitcoin, gelecekte dijital olarak altının yerini alacak. Paranızın egemenliği sizde olacak. Egemenliğin bir bedeli olmalı.

Novogratz, son zamanlarda 3.400-3.600 $ civarında bir yere yerleşen Bitcoin’in alttan taşladığını ve kolayca yükselme potansiyeline sahip olduğunu savundu. Uygun bir orta vadeli fiyat noktası olarak 8.000 $ ‘ı öngören Novogratz, yine de Bitcoin’in “geri adım atmayacağını” düşünüyor.

Novogratz, kurumsal yatırımcıların kripto ile rahat edebilmeleri için kritik altyapının, son ABD hükümeti kapatması nedeniyle geçici olarak yavaşlatılsa da, yavaş yavaş devreye girdiğini belirtti. New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE) işletmecisinden ICE’nin Bakkt platformu ve yatırım devi Fidelity’nin dijital varlık işletmesinden gelecek olan gelecekteki çözümler, kurumsal havzanın “daha ​​yeni başladığını” gösteriyor.

Kaynak: Cointelegraph

 

Yorum Yap