Milyarder Mark Cuban’dan Olay Sözler!

Teknoloji milyarderi olarak tanınan ve elinde bulundurduğu milyarlarca dolar servetini en iyi şekilde korumaya çalışan Mark Cuban, kendisinin kripto paralardan ve altından nefret ettiğini açıkladı


Teknoloji milyarderi olarak tanınan ve elinde bulundurduğu milyarlarca dolar servetini en iyi şekilde korumaya çalışan Mark Cuban, kendisinin kripto paralardan ve altından nefret ettiğini açıkladı. Milyarderler arasında altın ve kripto paralara yoğun bir ilgi olmasına rağmen Mark Cuban tarafından altın ve kripto paralara ilgi duyulmaması ise akıllara ”neden?” sorusunu getirdi.

Hem Altından Nefret Ediyor, Hem Kripto Paralardan Nefret Ediyor Ancak…

Mark Cuban, açıklamalarında “Altını, para birimlerine bir alternatif olarak görmüyorum. Aklımın ucundan bile böyle bir fikir geçmemekte. Şöyle söyleyeyim siz hiç Puerto Rico‘da çantalar dolusu altın taşıyan insanların sokaklarda dolaştığını gördünüz mü?” sözleri ile birlikte “Normal bir nefrete güçlü bir önyargı ve bir tutam da acı biber ekleyerek altından ve Bitcoin’den ne kadar nefret ettiğimi anlayabilirsiniz. Altın ve Bitcoin benim için aynı şey, her ikisi de arz va talebe bağlı olarak değer kazanıp kaybetmekte. Tam da bu yüzden bunlara yatırım yapmak yerine evcil bir taş almayı tercih ederim.” ifadelerini kullandı.