Japonya Finansal Hizmetler Kurumu Denetlemeleri Arttırıyor

Japonya Finansal Hizmetler Kurumu (FSA) son dönemde denetimleri daha fazla arttırmaya yönelik adımlar atmaya devam ediyor


Japonya Finansal Hizmetler Kurumu (FSA) son dönemde denetimleri daha fazla arttırmaya yönelik adımlar atmaya devam ediyor. Ülke genelinde sürekli olarak yaşanan kripto para skandallarına rağmen alınan ek önlemler sayesinde vatandaşların korunması gerektiğine değinen Japonya Finansal Hizmetler Kurumu (FSA) yöneticileri, şimdilerde 2 borsa hakkında daha kapatma kararı verdikleri gibi inceleme altında tutulacak olan 2 borsanın gelecekte tekrar açılabilecek olduğunu ifade etti.

Coincheck borsasının hacklenmesi sonrasında 534 milyon dolarlık NEM’lerin çalınması ile birlikte kullanıcıların yani Japonya vatandaşlarının risk altında olduğu doğrulanmış ancak daha sonrasında bu paralar geri alınarak vatandaşların hesaplarına tek tek geri yatırılmıştı.

Denetimleri Arttırdı

Japonya Finansal Hizmetler Kurumu (FSA) yöneticileri tarafından ise alınan siyasi kararlar sonucunda ülkede kripto para borsalarına denetimlerin daha fazla arttırılmasına karar verildi. 2 borsa hakkında alınan kapatma ve inceleme kararının arkasında ise ülkede güvenilir olmayan hiçbir borsaya izin verilmeyerek kullanıcıların bu alanda korunması gerektiğinin güçlü bir mesajı olarak yorumlandı. Ülke genelinde denetlemeler yapan yöneticilerin son olarak Coincheck‘in satışını da derinden inceledikleri ve güvenliği sağlamaya çalıştıkları belirtildi.