Milyarder Yatırımcı: Düzenleyiciler Bir Köşede Sıkıştı Kaldı

Galaxy Digital Capital Management firmasının CEO’su ve kurucusu milyarder Mike Novogratz, ABD’nin SEC ve diğer ticari düzenleyicilerin kripto paralar konusunda geç adım atmalarından dolayı bir yerde takıldıklarını ve şimdilerde sıkıştıklarını açıkladı


Galaxy Digital Capital Management firmasının CEO’su ve kurucusu milyarder Mike Novogratz, ABD’nin SEC ve diğer ticari düzenleyicilerin kripto paralar konusunda geç adım atmalarından dolayı bir yerde takıldıklarını ve şimdilerde sıkıştıklarını açıkladı. Kripto para dünyasında yaşanan her türlü gelişmenin kendileri için büyük bir öneme sahip olduğunu belirten Galaxy Digital Capital Management firmasının CEO’su ve kurucusu milyarder Mike Novogratz, bu konuda piyasada ABD’nin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından bir karar için çalışmalar düzenlediklerine değindi.

Yapılan çalışmalar kapsamında henüz daha bir sonuca varılmadığını belirten milyarder yatırımcı, Ethereum hakkında en basitinden inceleme altında olan kripto paralardan birisi olduğunu ve SEC tarafından bu konuda karar verilmesi adına çalışmalara devam edildiğini doğruladı.

Ethereum Menkul Kıymet Olacak

Galaxy Digital Capital Management firmasının CEO’su ve kurucusu milyarder Mike Novogratz, Ethereum’un SEC tarafından bir menkul kıymet olarak görülecek olduğunu iddia ederek, bununla ilgili atılacak olan adımların ve verilecek olan kararların henüz bu aşamada tam olarak kesin olmadığını belirtti. Ethereum’un menkul kıymet olarak kabul edilmesi yatırımcılar açısından iyi bir durum olmayacak olmasının yanında vergi vermek ve sorumluluklar konusunda bazı büyük değişimler yaşanacak.

  • SEC tarafından alınacak olan kararlar kısa süre içerisinde tüm dünyada devreye alınıyor ve sadece ABD’yi kapsamıyor. Etkisi fazla olan bu kararlar diğer müttefik ülkeler tarafından da dikkatle takip ediliyor.