Milyoner Yatırımcıdan Bitcoin Açıklaması

Bitcoin Foundation vakfı kurucusu ve VISA yöneticisi yatırımcı Jon Matonis, son dönemde düşüş yaşamaya devam eden Bitcoin ile ilgili olarak önemli açıklama yaptı


Bitcoin Foundation vakfı kurucusu ve VISA yöneticisi yatırımcı Jon Matonis, son dönemde düşüş yaşamaya devam eden Bitcoin ile ilgili olarak önemli açıklama yaptı. Bankaların sektöre giriş yapması ile birlikte daha fazla likidite artışı olmasını bekleyen Matonis, bu konuda ”Bana kalırsa büyük bankalar da işin içine girerse, bu likiditeyi arttıracaktır.

Bankalar, piyasaya girdikçe daha fazla vadeli sözleşme yapılacak ve daha yeni opsiyonlar piyasaya eklenecek. Hatta bana kalırsa gelecekte Bitcoin ile alakalı faiz oranları odaklı piyasalar bile görebiliriz. Neden olmasın?” ifadelerini kullandı.

Balon Değil Açıklaması Yapmıştı

Bitcoin Foundation vakfı kurucusu ve VISA yöneticisi yatırımcı Jon Matonis, yine dün sizinle burada paylaştığımız haberimizdeki açıklamasında “Bitcoin’in bir balon olduğunu düşünen insanlara şunu söylemek istiyorum ki Bitcoin bir balon değil aslında balonu patlatacak bir iğnedir. Asıl balonlar, merkez bankaları tarafından yaratılan tamamen kontrolden çıkmış tahvil piyasaları ve sahte hisse senedi piyasalarıdır.” ifadesini kullanmıştı. Matonis’in bu konuda açıklamalarının doğruluğu ise tartışılır. Zira Bitcoin bir düşüp, bir yükseliyor ancak sonu nereye gidecek merak konusu.