Kripto Para

OMG Network (OMG) Nasıl Alınır? OMG Satın Alma Rehberi

OMG Network (OMG) Nedir?

OMG Network, eski adıyla OmiseGo, Ethereum blockchain’i için oluşturulmuş gözetim altında tutulmayan 2. katman ölçeklendirme ağıdır. OMG Network Proof of Authority (PoA) zinciri adı verilen bir konsensüs kullanarak tek bir blok üreticisi olarak çalışır. OMG, Ethereum işlemlerini bir araya toplayan ve bunları onay için Ethereum blockchain’ine geri göndermeden önce hız açısından optimize edilmiş bir alt zincir aracılığıyla doğrulayan Ethereum’un üzerinde bir değer aktarım katmanı oluşturur.

OMG sistemi kullanıcıların doğrudan Ethereum kullanmaya kıyasla çok daha iyi hızların ve önemli ölçüde daha düşük maliyetli işlemlerin keyfini çıkarmasına olanak sağlar. OMG Network işlemlerin toplu olarak doğrulanmasını mümkün kılar. OMG Network Güneydoğu Asya’da sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıran bir şirket olan ana kuruluşu Omise tarafından yönetilmektedir.

OMG Network Nasıl Çalışır?

OMG Network, Ethereum ana ağına periyodik olarak işlemleri içeren bir “kök hash” göndermeden önce zincir dışı işlemleri bir merkle ağacında gruplayarak çalışan Plazma Alt Zincir mimarisi MoreViable Plasma’yı kullanır. Merkezi olmayan bir gözlemci grubu ağ işlemlerini doğru bir şekilde doğrulamasını sağlamak için alt zinciri ve blok üreticisini denetler. İzleyiciler alt zincirin protokole uygun olduğunu ve blokları alıkoymadığını veya işlem siparişini kurcalamadığını kontrol ederek OMG kullanıcıları için varlıkların güvenli bir şekilde kolaylaştırılmasını sağlar.

OMG Network’te OMG token’ı ağdaki ücretler için ödeme yöntemlerinden biri olarak kullanır ve OMG’nin proof of stake sisteminde stake etmek için kullanılır. Aynı zamanda kullanıcıların ödüller karşılığında ağın güvenliğini sağlamasına yardımcı olur.

OMG Netowork şu anda dünyanın çeşitli yerlerinde 50’den fazla çalışandan oluşan bir ekiple yola devam ediyor. Mevcut CEO Vansa Chatikavanij’dir ve OMG, daha önce Omise Holdings olarak bilinen Tayland merkezli bir fintech firması olan SYNQA’nın bir yan kuruluşu olarak faaliyet göstermektedir.

Chatikavanij CEO’ya terfi etmeden önce 2019 yılına kadar şirkette genel müdürlük görevini sürdürdü. Huawei Technologies’in eski blockchain Ar-Ge stratejisi başkanı Stephen McNamara, OMG Network’ün COO’su. Çok deneyimli bir mühendis ve danışman olan Kasima Tharnpipitchai, OMG Network’ün CTO’sudur.

OMG platformu, kurucular Jun Hasegawa ve Donnie Harinsut tarafından düzenlenen ICO sırasında OMG tokenlerinin satılmasıyla elde edilen 25 milyon dolarlık fonla destekleniyor. OMG Network’ün ana şirketi SYNQA, C Serisi finansman için ek olarak 80 milyon dolar daha topladı ve Toyota Financial Services Corporation ve Sumitomo Mitsui Banking Corporation da dahil olmak üzere birçok büyük yatırım firması tarafından desteklendi.

Bu yazımızda OMG coin nasıl alınır, hangi borsalarda listelenmektedir bir göz atacağız.

OMG Nasıl Satın Alınır?

OMG tokenleri birçok popüler borsada listeleniyor. Bu borsalar arasında Binance, Coinbase gibi çok kullanılan borsada yer alıyor. Bu borsalar üzerinden OMG tokenleri alınabilir. Ayrıca aşağıdaki listemize göz atarak alternatif borsalardan da OMG tokenlerine ulaşabilirsiniz.

OMG Listeleyen Bir Borsada Hesap Açın

OMG listeleyen bir borsalardan birinde bir üyeliğiniz yoksa öncelikle bir üyelik sahibi olmalısınız. Para yatırma yönteminiz, elinizde bulunan diğer kripto paralara göre borsa seçimini yapabilirsiniz. Eğer bir üyeliğiniz yoksa günümüzde borsalara üye olmak oldukça kolay. Temel kimlik bilgileri ve iletişim bilgilerinizi girdiğiniz birkaç adımdan sonra üyeliğinizi tamamlayabilirsiniz.

Satın Alma İşlemini Gerçekleştirin

Borsanızız arama kısmına OMG yazarak OMG’nin hangi değerler karşısında listelendiğini bulabilirsiniz. Borsalarda satın alma sayfalarında genellikle aynı ögeler bulunur. Örneğin aşağıdaki örnekte görüldüğü gibi bir fiyat grafiği, arama kutusu, al-sat sekmeleri yer alabilir. Temel olarak genellikle işaretli kısımlar kullanılır. Limit seçeneğini kullanarak fiyatı ve miktarı belirledikten sonra satın al butonu ile işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

OMG tokenlerinin arama kısmına OMG yazarak işlem çiftlerini görebilirsiniz.

OMG Nereden Alınır?

OMG’nin listelendiği borsalar aşağıdaki gibi sıralanıyor:

Borsa İşlem Çiftleri Toplam Yaklaşık İşlem Hacmi
Binance OMG/USDT OMG/BTC %10,68
Coinbase Exchange OMG/USD %1,26
Upbit OMG/KRW %10,10
OKEx OMG/USDT %8,51

Genel Bakış

Ağustos 2021 itibariyle OMG tokenleri hakkında genel bilgiler şöyle:

Coin Sembolü OMG
Toplam Arzı 140,245,399
Dolaşımdaki Miktarı 140,245,398
En Yüksek Fiyatına Ulaştığı Tarih 13 Ocak 2018
En yüksek Fiyatı $25,72
Endüstri Ödeme sistemleri
Token kullanım alanı Ödemeler ve ödüller
Bulunduğu Ağ Ethereum

OMG Network Neden Farklı?

OMG Network ana akım işletmelerden önce Ethereum’un önemli hız ve maliyet engellerinin aşılması gerektiğine inanıyor. Ethereum’un popüler olmasından dolayı insanların kripto para birimi ürünlerini ve uygulamalarını Ethereum ağında oluşturmayı düşünecekleri öngörülüyor.

OMG Network’ün Plasma geliştirmesi kök zincirindeki gereksiz verilerden kurtulmasını sağlıyor. Bu sistem temelde Ethereum gibi akıllı sözleşmeleri ele alacak, ancak yalnızca tamamlanmış işlemleri genel Ethereum zincirine yayınlayacak. Bu sayede zincirin katılımcıları için muazzam miktarda işlem gücü ve bellek tasarrufu sağlayarak sistemin diğer katılımcıları ile etkileşim maliyetini yaklaşık 2/3 oranında azaltıyor. Ayrıca, merkezi olmayan uygulamaların ağa aşırı yüklenme konusunda endişelenmeden çalışmasına izin verecek kadar işlemleri hızlandıracaktır.

Yorum Yap