Omise ve OmiseGo ile Shinhan Bank Anlaştı

Omise ve OmiseGo ile Shinhan Bank arasında dün imzalanan anlaşma ile birlikte Güney Kore’nin en büyük ikinci bankası ile kurulan ve imzalanan anlaşma sonucunda ülkede yeni dönemde çok daha fazla kripto paralara yönelik yeni adımların...


Omise ve OmiseGo ile Shinhan Bank arasında dün imzalanan anlaşma ile birlikte Güney Kore’nin en büyük ikinci bankası ile kurulan ve imzalanan anlaşma sonucunda ülkede yeni dönemde çok daha fazla kripto paralara yönelik yeni adımların atılabilecek olduğu bir kez daha d0ğrulanmış oldu.

Bankaların kripto paralara yönelik olarak aldıkları kararlar ve Güney Kore’de insanların kripto paralara gösterdiği üst düzey ilgiye kayıtsız kalmayan ülkenin en fazla aktif müşteriye sahip olan ikinci bankası Omise ve OmiseGo ile Shinhan Bank‘ın ortaklık kurması ülkede gelecekte kripto paralara yönelik ilginin çok daha fazla yükselecek olduğunu doğrulayan bir anlaşma olarak yorumlandı.

Güney Kore Liderliğini Sürdürüyor

Güney Kore kripto paralar konusunda dünyanın en başarışı ülkeleri arasında ilk sırada yerini alan ülke olarak gösteriliyor. Ülkede kripto paralara yönelik atılan her türlü adım olumlu ve olumsuz olsun farketmiyor ve vatandaşların gelecekte kripto paraları kullanması durumunda tüm altyapının hazır olmasına uygun şekilde adımlar atılıyor. Sadece vatandaşlar için değil Güney Kore hükümetinin güvenliği adına da alınan birçok önlem ve önlemler bulunuyor.