Newegg’in CEO’su Danny Lee: Bitcoin Çok İlgi Görüyor

Newegg’in CEO’su Danny Lee, son dönemde ödeme yöntemi olarak Bitcoin’e izin vermeye başladıklarına değinerek bununla ilgili son dönemde değeri düşmesine rağmen kripto paralara ABD ve Kanada başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde olağanüstü ilgi gösterildiğini...


Newegg’in CEO’su Danny Lee, son dönemde ödeme yöntemi olarak Bitcoin’e izin vermeye başladıklarına değinerek bununla ilgili son dönemde değeri düşmesine rağmen kripto paralara ABD ve Kanada başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde olağanüstü ilgi gösterildiğini doğruladı.

Newegg’in CEO’su Danny Lee, “2014 yılında Newegg müşterilerine Bitcoin ödeme seçeneği sunan ilk büyük şirketlerden biri konumundaydı. O zamandan beri Bitcoin’in fiyatındaki inanılmaz yükseliş Bitcoin sahiplerinin günümüzde inkar edilemez bir alım gücüne sahip olmasına neden oldu. İnanıyoruz ki Bitcoin politakımızı Kanada’daki müşterilerimize kapsayacak şekilde genişletmenin şimdi tam zamanı.” açıklamasını yaptı.

Starbucks’ın CEO’su Açıklama Yaptı

Benzer şekilde Starbucks’ın yönetim kurulu başkanı Howard Schultz tarafından yapılan açıklamada da “Bence gelecekte Blockchain teknolojisi kullanmakta olan bir veya birkaç adet yasal olarak güvenilir dijital para birimi varlığını sürdürebilecek. Bu yasallaşma ve güven ise tüketicilerin bu uygulamaları daha önceden bilinen markalar ile bağdaştırarak gerçek dünyada fiziksel olarak bulunmakta olan mağazalar aracılığıyla gerçekleşeceğine inanmaktayım. Bu sayede insanların bildikleri ve güvendikleri mağazalardan işlemlerini yapabiliyor olacaklar.” ifadeleri kullanıldı.