Kripto Para

Ortadoğu halkı kripto paralara ilgi gösteriyor

Ortadoğu halkı üzerinde yapılmış olan araştırmalar arasında kripto para konusunda birkaç farklı araştırma var ve petrol zengini Suudi Arabistan halkının ve benzer Ortadoğu ülkelerinin kripto paralar konusuna gösterdikleri ilgi sürekli bir inceleme altında. Yapılmış olan incelemeler daha çok bölgesel olarak halkların ne kadar kripto para bilgisi olduğu yönünde olsa bile, yatırımcıların sayısını saptamak için net bir veri içeren araştırma maalesef henüz dünyada yok ve yakın gelecekte olması beklenmiyor.

Neden olarak ise kripto para sahiplerinin açık bir şekilde kendilerinin kripto paralara ilgi gösterip sahip olduklarını açıklamıyor olmaları gösteriliyor.

Ortadoğu’da bu sefer kripto paralar ilgi görüyor

Ortadoğu bölgesinde olan ülkeler yatırımlarını daha çok Amerikan Doları ve altın ile yaparken, hisse senetleri ve kripto paraların neredeyse eşit oranda bireysel yatırımcılar tarafından ilgi görmeye başladıkları belirtiliyor. Hisse senedi yerine kripto paraları takip eden Suudi Arabistanlı kripto para sahibi kişilerin kripto paralardan daha fazla para kazanabilecek oldukları ve sadece tek bir petrol ve yatırıma bağlı kalmak istemedikleri gün yüzüne çıkıyor.

Yorum Yap