Özlenen Kripto Piyasası Geri Döndü: BTC, ETH, BCC ve Diğer Kripto Paralar Bugün %8 Değer Kazandı

İki ay boyunca zor dönemler geçiren Bitcoin piyasası geçtiğimiz haftadan itibaren, CME gelecek sözleşmesinin sona ermesiniyle birlikte 30 Haziran’da ciddi manada yükselişe geçti


İki ay boyunca zor dönemler geçiren Bitcoin piyasası geçtiğimiz haftadan itibaren, CME gelecek sözleşmesinin sona ermesiniyle birlikte 30 Haziran’da ciddi manada yükselişe geçti.

2018, kripto para birimleri için dalgalı bir yıl olmaya devam ediyor. Yalnızca Haziran ayında CoinMarketCap’e göre Bitcoin fiyatının 5.838,97 dolara kadar düştüğü ve 29 Haziran’da dahil olmak üzere birçok önemli düşüş yaşandı.

Bu yükseliş sadece Bitcoin’de değil çoğu kripto paralara yansımış durumda. Kripto paralar günde çift haneli yüzde kazançları görerek güven tazeledi. Başlıca kazandıran Kripto paralar;
Bitcoin Cash (BCC), Cardano (ADA), Litecoin (LTC) ve Stellar (XLM)

  • Çoğu analist Bitcoin’in değerinin bu fiyatlar olmadığını ve yıl sonuna kadar gerçek değerine ulaşacağını öngörmektedir.
  • Ancak bu süreçte iniş ve çıkışların olabileceğini asla umutsuzluğa kapılmamaları gerektiğini söylemektedirler.
  • Mt.Gox’un açıklamalarından sonra kripto borsasını takip eden kullanıcılar, bundan sonraki süreçte Bitcoin’in gerçek değerine ulaşacağını düşünüp, yatırımlarına devam ediyorlar.