BitMEX CEO’su: Bitcoin 2018’in Sonunda 50.000 Dolar Olacak

Bitcoin’in CEO’su; Geçtiğimiz günlerde 5,800 $ ‘lık bir hızlı düşü sonrasında haftalık yüksek seviyelere ulaştı


Bitcoin’in CEO’su;

Geçtiğimiz günlerde 5,800 $ ‘lık bir hızlı düşü sonrasında haftalık yüksek seviyelere ulaştı. Bitcoin Hacim artışına bakın, 5 saat içinde 600 $ yukarı hareket etti. Bitcoin, 5,800 $ ‘lık fiyat seviyesinden hızla sıçrayan değişim hacminde beklenmedik bir artış yaşadı.

Bitcoin, Perşembe günü 5.800 $’ın altına düştü ve kullanıcıların birçoğu daha fazla düşüş bekliyordu. CNBC Afrika’nın ‘Crypto Trader’ programına ev sahipliği yapacak olan Ran Neu Ner’in bitcoin görüşünde ise önümüzdeki haftalarda 5350 $’ı görebilir demişti. Bununla birlikte, son zamanlardaki dalgalanma, Bitcoin’in 6400 dolara kadar çıkmasını sağladı ve bu seviye civarında istikrar sağladı.

Fiyatlardaki artış kullanıcıları sevindirse de bunun nedenini merak ediyorlar. Haber kaynaklarına baktığımızda, bu fiyat atlayışı için tek bir belirti görünmemektedir.

Bazıları, bugün sona eren vadeli işlem sözleşmesi sebebiyle bu haftaki yükselişin olduğunu söylüyorlar.Kripto Pazarı aksini söylese de, geçen hafta çok fazla olumlu haberler oldu. Circle, Blockchain veya Andreessen Horowitz’den olumlu kurumsal yatırım haberleri, olumlu haberlerin birçok örneğinden sadece bir tanesi. Ama bazen pazar irrasyonel olarak hareket eder.

Cryptocurrency topluluğundaki birçoğu, Bitcoin’in geleceği konusunda hala belirsiz.

BitMEX CEO’su: Yukarı! Yukarı! Yukarı!

BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes, 50.000 dolarlık fiyat tahmininde bulundu. Eski bir geleneksel varlık tüccarı olan ve bir Wharton mezunu olan Hayes, Asya Wall Street’teki bir görevden sonra kripto para birimi endüstrisinde bir ünlendi.

Yakın zamanda, cryptocurrency kişiliklerinin ve analistlerinin günlük olarak görüntülenmesi için telaffuz edilen CNBC ‘Hızlı Para’ üzerine bir görünüm kazandı.

Hayes, son zamanlardaki düşüşe rağmen, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının hala makul olduğunu belirtti. CEO şunları söyledi:

“Sanırım bir yıl içinde 20.000 dolara kadar çıkan bir şey, yaklaşık 6,000 dolarlık bir düzeltme yaşayabilir.”

Ancak, diğer kripto-para birimi endüstri liderlerinin tahminlerine karşı koyarken, Hayes’in öngörüsü her şeyden öte duruyor. FonStrat’ın kurucu ortağı Tom Lee, BitMEX CEO’sunun öngörüsüne katılmayarak, yıl sonuna kadar  bitcoin fiyatının 25.000 $ olacağı çağrısında bulundu.

Hayes, büyük fiyat hareketlerinin zamanlarının kısalacağına inandığını söyledi.

Bitcoin’de oluşan ilgi artışı sebebiyle, Hayes “agresif bir ayı piyasası ile agresif bir boğa piyasası arasındaki sürenin” kısaldığına inandığını ifade etti.