Paypal, Kripto Paraların Transfer Hızını Arttırmak İstiyor

Paypal, son dönemde kripto parala gelen yoğun ilgiyi karşılamak ve daha fazla kar elde etmek için yeni patent başvurusunda bulundu


Paypal, son dönemde kripto parala gelen yoğun ilgiyi karşılamak ve daha fazla kar elde etmek için yeni patent başvurusunda bulundu. ABD’de başvurusu yapılan patent başvurusuna göre Paypal’ın bundan sonraki süreçte kullanıcılara sistem üzerinden 2. cüzdan vererek kripto para ödemelerini bu cüzdan aracılığı ile yapmalarının sağlanabilecek olduğunu belirtti.

Patent başvurusu henüz daha kabul edilmeyen şirketin, benzersiz şifreleme anahtarları kullanarak kullanıcılarına bir sonraki bloğa geçene kadar kripto para aktarımını beklemek zorunda kalmayacak olduklarını iddia ediyor. Benzersiz anahtar yolu ile şifrelenmesi garanti altına alınacak olan patent başvurusuna göre kullanıcıların ödemeleri bu şekilde daha hızlı yapılabilecek.

Henüz Nasıl Olacağı Belli Değil

PayPal tarafından sunulacak bu hizmet hakkında şuna net olarak ne bir bilgi, ne bir iddia ortaya atılmış değil. Sadece yapılan bir patent başvurusu mevcut ve bu patentin kullanılıp kullanılmayacak olduğu da kesin değil. Daha önce binlerce patent alan şirketler aldıkları patentlerin bir kısmını kullanırken, geri kalanlarını ise kullanmayarak sadece bünyelerinde barındırmaya yönelik olarak karar vermişlerdi.

[bitcointicker]