Bitcoin

Popüler Analist “Bitcoin Güvenli Bir Liman Görünümüne Sahip Değil”

Yazar: Coin Bilgi

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, birçok ekonomist ve kripto para uzmanı, dünyanın dört bir yanındaki siyasi kargaşaların Bitcoin’in güvenli bir liman görünümünü arttırdığını iddia ediyordu.

Bitcoin Haziran Ayındaki Performansının Gerisinde

Fakat görünüşe bakılırsa popüler kripto para birimi Bitcoin’in fiyatındaki dalgalanma farklı bir hikaye anlatıyor.  Temmuz ve Ağustos aylarında Mayıs ve Haziran aylarındaki performansının bir hayli gerisinde kalan Bitcoin ne yazık ki yeniden 10 bin doların altına kadar geriledi.

Varlık yönetim şirketi Ikiagi’nin kurucusu ve CIO’su Travis Kling, Bitcoin’e ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Kripto para piyasasının önde gelen analistlerinden Kling, Bitcoin’in son dönemde gerçek bir güvenli liman gibi davranmadığının özellikle altını çizdi.

Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir dizi paylaşımda Kling Bitcoin’in her zaman güvenli bir liman görünümüne sahip olmasının mümkün olmadığını savundu.

Bitcoin Güvenli Bir Liman Mı?

Travis Kling’in açıklamaları Dow Jones’taki rekor %3’lük düşüşün ardından geldi. Aynı süreçte Bitcoin de %9 değer kaybetti. Kling, Bitcoin’in güvenli liman görünümünün Çin-ABD ticaret savaşına karşı işe yaradığını ancak daha geniş ekonomik durumlarda ise başarısız olduğunu belirtti. 

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap