Kripto Para

Rakuten Mobil Uygulamasında Kripto Paraları Destekleyecek

Japon devi Rakuten şirketi, Rakuten Pay mobil uygulamasının önemli bir güncellemesini 18 Mart’ta piyasaya süreceğini açıkladı. Yeni güncellemeyle birlikte kripto para birimleriyle ödeme hizmetinin gelmesi bekleniyor. 

Uygulamanın yeni özellikleri “tüm ödeme yolları tek bir platform içerisinde gerçekleşecek” parolasıyla geliştirilecek.

Cointelegraph Ocak ayı raporlarına göre , “Japonya’nın Amazonu” olarak bilinen Rakuten kurumsal yapısına yeni bir  revizyon ortaya koymuştur. Yeniden yapılandırılmış şirket, yeni kurulan bir ödeme yan kuruluşu olan Rakuten Payment’ın bir parçası olarak firmanın kripto para borsası “Everybody’s Bitcoin” i içeriyor.

Firmanın, güncellenen uygulamayı destekleyen Edy Card ve aynı zamanda QR kod ödemeleri için destek göstereceğinin altını çizdi. Uygulama güncellemesi açıkça kripto desteğini içermese de, şirketin tüm ödeme çözümlerinin  tek platformda destekleneceği belirtisi, yan kuruluşu Rakuten Payment’ın bir parçası olarak kripto ödemeleri için destek anlamına gelir.

Rakuten, 2,4 milyon dolarlık bir anlaşma ile Ağustos 2018’de Japon kripto borsası Everybody’s Bitcoin’i satın aldı. O sırada şirket temsilcileri, “e-ticaret, çevrimdışı perakende ve P2P ödemelerinde kripto para birimi tabanlı ödemelerin rolü gelecekte artacak” fikrine inandığı için firmanın “kripto para borsa endüstrisine giriş yapmayı düşünüyor” olduğunu bildirdi.

Rakuten, 2017 yılı gelirlerinin %24 arttığını ve kazanç açıklamasında 2018 yılında yaklaşık 141.9 milyar japon yeni (yaklaşık 1.3 milyar dolar) kar elde ettiğini rapor etti.

Başka bir Japon internet ve finans devi olan SBI Holdings, kripto alanına da büyük yatırım yaptı. Firma temmuz ayında kendi kripto borsası Vctrade’i kurdu.

 

Yorum Yap