Ripple Kurucusunun Ethereum Yorumu

Chris Larsen, kripto para sektörünün en zengin isimlerinden olmasıyla birlikte aynı zamanda Ripple’in kurucusudur

xrp yorum

Chris Larsen, kripto para sektörünün en zengin isimlerinden olmasıyla birlikte aynı zamanda Ripple’in kurucusudur. Larsen, Wall Street Journal’a yaptığı açıklamalarda birçok konuya değindi.

Larsen, yaptığı açıklamada Ethereum merkezli projelerden övgüyle söz etti. Son zamanlarda büyük ilgi toplayan DeFi konusunda da yorumlar yapan Ripple kurucusu, bu durumun Ethereum için önemli olduğuna dikkat çekti. Larsen, Ethereum ağının birçok yenilikçi projeye ev sahipliği yaptığını belirtirken, bunun son derece heyecan verici bir durum olduğunu ifade etti.

Larsen, Ethereum ve Bitcoin madenciliği konusunda da bazı değerlendirmeler yaptı. Ripple kurucusu, kripto para madencilerinin çok büyük bir kısmının Çin’de yer alması sebebiyle Çin hükümetinin bu süreçte kritik rol oynadığını ifade ediyor. Çin’in dolaylı olarak kripto paralara destek vermesinin büyük bir öneme sahip olduğunu da sözlerine ekliyor.

Larsen daha sonra Bitcoin hakkında da açıklamalarda bulundu. Bitcoin için dijital altın olma potansiyeli oldukça yüksek diyen Larsen, Bitcoin’in bu konuda ciddi bir kullanım alanına sahip olacağını düşünüyor. Başarılı yönetici, Facebook’un kripto parası Libra hakkında konuşmayı da ihmal etmedi. Libra’nın ve dolayısıyla Facebook’un kripto para sektörüne giriş yapmasının, ‘cesaret verici’ bir şey olduğunu ifade etti. Bu gibi durumların insanların kripto paralara bakış açısını olumlu etkileyeceğine değindi. Larsen, aynı zamanda Çin’in de kendi dijital para birimini Blockchain altyapısı ile çıkaracak olmasının, sektörün katettiği mesafeyi gözler önüne seren bir başka gelişme olduğunu düşünüyor.

Manipülasyon İddiaları İle Gündemdeydi

Diğer yandan Larsen son dönemlerde kripto para sektöründe tepki çeken bir isim olmasıyla biliniyor. Özellikle, Ripple topluluğu Larsen ve diğer yöneticilerin yaptığı hamlelerden duyduğu rahatsızlığı çok kez dile getirmişti. Larsen’in çok ciddi oranda XRP’ye sahip olması ve yüksek miktarlarda düzenli olarak XRP satmasının, XRP fiyatını baskıladığından şikayet ediliyor.

Son yapılan değerlendirmelere göre Larsen, kripto para sektörünün en zengin ikinci ismi. Başarılı yöneticinin kendine ait kişisel servetinin 2.6 milyar dolar olduğu biliniyor. Bu servetin büyük bir kaynağı, elbette ki Larsen’in sahibi olduğu dolu XRP cüzdanları. Listenin birinci sırasında ise Bitmain’in kurucu ortağı Micree Zhan var. Zhan’ın toplam servetinin 3.3 milyar dolar olduğu belirtiliyor.