Altcoin Kripto Para

Ripple Ortağına Dev Yatırım!

Kurduğu ortaklıklarla dikkat çeken ve büyümesini hızlandıran Ripple’ın önemli ortaklarından birisi olan SendFriend’e MasterCard Vakfı, MIT Media Lab, Barclays ve Ripple tarafından 1.7 milyon dolarlık bir yatırım yapıldı. 

Son zamanların hızla büyüyen Ripple destekli para gönderme platformu SendFriend, büyümeye devam ediyor. Yurtdışına para gönderme maliyetlerini önemli ölçüde düşürmek isteyen ve ilk olarak ABD’de yaşayan gurbetçilerin Filipinler’e para göndermesinin yeni bir seçeceği olarak hizmet vermeye başlayacak. 

SendFriend kurucusu ve CEO’su David Lighton’a göre SendFriend’in bu hizmeti 1 ay içerisinde kullanıma sunulacak. SendFriend ile birlikte para gönderme sektöründen ortalama %65 daha ucuz bir şekilde para gönderilebilecek. SendFriend, Ripple’ın dijital para birimi olan XRP’yi kullanan xRapid’i ödemeleri göndermek için bir köprü görevi gören kripto para birimi olarak kullanacak. 

Sistem Nasıl İşliyor?

SendFriend’in yeni para göndermek teknolojisi ABD dolarını XRP’ye dönüştürmesiyle başlıyor. Sonrasında XRP dijital varlığı Filipinler’e gönderiliyor. Filipinlere gönderilen XRP burada doğrudan Filipin Pezosuna dönüştürülüyor. Bu işlem sırasında fark edildiği üzere bankacılık sistemi atlanılıyor ayrıca bu dönüştürme ve gönderim birkaç saniyede gerçekleşiyor. 

SendFriend Destekçileri Artıyor!

Hızla büyüyen SendFriend destekçileri de artıyor. MasterCard Vakfı, MIT Media Lab, Barclays ve Ripple tarafından desteklenen projeye ayrıca Techstars, 2020 Ventures, 8 Decimal Capital, TaiYou Fund ve Mahindra Finance’de destek olmuş durumda. 

Yorum Yap