Kripto Para

Ripple (XRP) Teknik Analizi: 14 Ekim 2019

xrp teknik analizi
Avatar
Yazar: Barış B.

Ripple haftaya 0,255$ seviyesinden başlangıç yaptı. Pazartesi günü gelen kuvvetli alımlarla 0,281$ seviyesine kadar yükseliş gösterdi. Çarşamba gününe kadar devam eden alımlar, Ripple fiyatının 0,28$ seviyesinde tutunmasını sağladı. Hafta ortasında ise kar satışlarının olduğunu görüyoruz. Hafta sonu ise boğaların yeniden harekete geçtiğini söyleyebiliriz. Hafta sonu yükselişiyle hafta kapanışını 0.28$ seviyesinden kapatan XRP, haftalık bazda %10 değer kazanarak yatırımcısını memnun etmiş görünüyor.

Orta ve Kısa Vade Görünüm

Ripple, önceki hafta T2 trendi ile yakın temas halindeydi. Bu hafta gelen alımlar T2 trendi yukarı yönlü kırıldı ve Ripple yatırımcısı rahat bir nefes almış oldu. Bu hareket ile birlikte EMA21 ve EMA50’nin de yukarı kırıldığını görüyoruz. EMA21 ve EMA50, hafta ortasında gelen düzeltme hareketinde de destek olarak çalışmış. Fiyatın bu iki ortalama üzerinde kalması halinde EMA100’e doğru hareketin devam edeceğini düşünüyorum. Öte yandan T2 üzerinde seyreden XRP’nin T1 trendini hedefleyeceğini değerlendiriyorum. Grafiğe dikkat ederseniz EMA100 ve T1 trendi de birbirine teğet olmaya başlamış görünüyor. Dolayısı ile fiyatın bu seviyede karşılaşacağı direnç önem arz ediyor olacaktır.

Grafiğe daha yakından bakarsak yükseliş ile birlikte pazartesi günü hacmin arttığını sonrasında ise hacmin düşüşe geçtiğini görüyoruz. Yukarı sert hareket ile birlikte hacmin yeniden artması gerektiğini değerlendiriyorum. Önümüzdeki hafta içerisinde hacim ve fiyat artışını yakın takip etmek uygun olacaktır. 0,287$ seviyesi direnç olarak önem arz ederken, destek için sırasıyla EMA50, EMA21 ve T2 trendi önemli olacaktır.

XRP/BTC Paritesi

XRP/BTC paritesinde kırmızı düşen trendimiz yukarı yönlü kırılmıştı. Bu hafta fiyatın 3340Sat seviyesindeki yatay dirence takıldığını görüyoruz. Aslında bu fiyat hareketi için olumlu bir durum. Çünkü fiyat düzeltme yaparak yönü yeniden yukarı çevirmiş görünüyor. 3340Sat seviyesi üzerinde 4000Sat hedefine ilerleyeceğini değerlendiriyorum. 4000Sat üzerinde çok daha ivmeli hareketler görmemiz muhtemel olacaktır. Fiyatın EMA21 ve EMA50 üzerinde seyretmesi bu tezimi destekler nitelik taşıyor. Önümüzdeki birkaç hafta için teknik ile birlikte haber akışlarını da takip etmenin önemli olduğunu düşünüyorum.

Analizde yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR.

Yorum Yap