Kripto Para

Ripple (XRP) Teknik Analizi: 7 Ekim 2019

xrp teknik analizi
Yazar: Barış B.

Ripple haftaya 0,24$ seviyesinden başlangıç yaptı. Hafta başında gelen alımlar 0,262$ seviyesine kadar yükselen Ripple, bu seviyeyi muhafaza edemeyerek haftayı 0,253$ seviyesinden kapattı. Her ne kadar haftalık zirvesinden bir miktar geri çekilse de, haftalık bazda %5 değer kazanan Ripple yatırımcısını sevindirmiş oldu.

Orta ve Kısa Vade Görünüm

Ripple, önceki hafta en son 21 ay önce test edilen bölgeye kadar düşüş göstermişti. Yatırımcı cephesinde ciddi panik yaratan bu durumun ardından toparlanan Ripple, bu hafta T2 trendini ve günlük EMA21 ortalamasını test etti. Ancak maalesef yukarı kırılım olmadı. Bu da fiyatın dar bir alanda hareket etmesine neden oldu.

Mevcut durumda ise Fiyatın hala T2 ve EMA21 altında olduğunu görüyoruz. Önümüzdeki hafta içerisinde bu iki seviyenin üzerine geçiş yapılması tablonun olumlu olması adına önem taşıyor olacaktır. T2 üzerinde T1’e doğru ivmelenme olacağını değerlendiriyorum. T2’nin yukarı yönlü geçilememesi halinde ise satış baskısı olacağını değerlendiriyorum. Ayrıca bu tür direnç bölgelerinin Short(kısa posizyon, açığa satış) pozisyonların açıldığı bölgeler olduğunu unutmamak gerekiyor.

XRP/BTC Paritesi

XRP/BTC paritesinde bu hafta hacim tarafında düşüş görsek de yukarı yönlü hareketin devam ettiğini görüyoruz. Bu hareket neticesinde 10 aylık kırmızı düşen trend yukarı yönlü zorlanmaya başlamış. Bu durum gerçekten uzun süredir beklediğim bir şeydi. Dolayısı ile önümüzdeki hafta için XRP’nin çok dikkatli takip edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Zira önceki direnç kırılımlarında XRP, ciddi kar marjları yakalamıştı. Umarım ki yatırımcılarını kısa süre içerisinde memnun edecektir. Kırmızı trendin kırılmasının ardında takip edeceğimiz seviyeler ise 3340Sat ile 4000Sat seviyeleri olacaktır.

Analizde yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR.

Yorum Yap