Kripto Para

Ethereum (ETH) Teknik Analizi: 7 Ekim 2019

Ethereum teknik analizi
Yazar: Barış B.

Ethereum haftaya 170$ seviyesinden başlangıç yaptı. Hafta başında gelen alımlar ile 185$ seviyesine kadar yükselen Ethereum, bu seviyeyi maalesef koruyamayarak haftayı 167$ seviyesinden kapadı. Bu veriler doğrultusunda Ethereum yatırımcısının hayal kırıklığına uğradığını söyleyebiliriz.

Orta ve Kısa Vade Görünüm

Ethereum T1-T2 kanalını aşağı yönlü kırıp 150$ seviyesini test etmişti. Bu hafta başında yeniden yükselişe geçen Ethereum’un, T1 kanalını ve günlük grafikteki EMA21 seviyesini test ettiğini görüyoruz. Piyasada ayıların elinin kuvvetli olması sebebiyle bu dirençler maalesef yukarı yönlü kırılamadı ve fiyat hafta sonuna doğru yeniden aşağı yönlü gevşedi. Mevcut durumda ise 164$ seviyesi önemli destek olarak karşımıza çıkıyor. Bu seviyenin altında gerçekleşecek kapanışların satış baskısını beraberinde getireceğini değerlendiriyorum. Bu seviyenin altında 150$ dip bölgesi takibimizde olmalıdır.

Ethereum’u rahatlatacak durum ise 183$ seviyesinin geçilmesi olacaktır. Bu seviyenin üzerinde boğaların iştahının bir hayli artacağını değerlendiriyorum. Fiyatın yeniden T1-T2 kanalına girmesi söz konusu olursa tablo çok daha güzel hale gelecektir.

ETH/BTC Paritesi

Ethereum/Bitcoin paritesindeki duruma baktığımızda, Bitcoin dolar karşısında değer kaybederken, Ethereum’un Bitcoin karşısında değer kazandığını görüyoruz. Hali hazırda, kırmızı düşen trende doğru hareket devam ediyor. Grafikte de belirttiğim üzere 21975Sat seviyesinde kısa vadeli yatay bir direnç oluştuğunu görüyoruz. Bu seviye, önümüzdeki hafta için oldukça önem arz ediyor. Bu seviyenin üzerinde fiyat hareketinin yukarı yönlü ivme kazanacağını değerlendiriyorum. Orta vadeli düşen trend olan eflatun bölgeye doğru sert bir yükseliş beklentisi içerisine girdim. Ancak şunu unutmamak gerekir ki; o dirence kadar, kırmızı düşen trend, EMA200 ve 23130Sat yatay dirençleri bizleri bekliyor olacaktır.

Analizde yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR.

Yorum Yap