Kripto Para Piyasası Hacmi 500 Milyar Dolara Yaklaştı

Kripto para piyasası hacmi bugünlerde 500 milyar dolar seviyesine kadar yaklaştı


Kripto para piyasası hacmi bugünlerde 500 milyar dolar seviyesine kadar yaklaştı. Tüm dünyada yatırımcı sayısının daha fazla artması ve aktif olarak Bitcoin kullanıcılarının yatırım sayısı ve değerini daha fazla arttırması ile birlikte elde bulunan Bitcoin’lerine daha fazla ek yatırımlar yapmaya başlaması kripto para piyasası hacminin artmasında asıl etken rolü oynayan bir durum olarak gösterildi.

Bitcoin fiyatının artması ve son dönemde Ethereum ve Ripple benzeri kripto paraların daha fazla değer görmesi ve ilgi çekmesi piyasa hacminin artmasında asıl etken olarak gösterildi. Bitcoin analistlerine göre Ethereum ve Ripple’de yaşanan artışların ve dengenin piyasa hacminin artmasında büyük rol oynadığı ifade ediliyor.

Piyasa Hacmi Ne Kadar?

Bugün piyasa hacmi verileri ortalama 500 milyar dolar seviyesinde 490 milyar dolar ile 500 milyar dolar arasında ilerliyor. Bitcoin, Ethereum ve Ripple ile birlikte Litecoin, Bitcoin Cash benzeri kripto paralara yatırım yapanların sayısı arttıkça piyasa verileri ve hacminin çok ama çok daha fazla artması beklenen bir gerçeklik olarak karşımıza çıkıyor. En azından şu aşamada piyasa hacmi büyük dalgalanmalar yaşadığı için hacim oldukça fazla önem taşımakta.