Kripto Para

Ripple’daki Son Gelişmeler: Şangay Ofisi ve SBI Group Ortaklığı

Kripto para piyasasının en değerli ikinci kripto para birimi XRP, bankalarla ve finans kurumlarıyla yaptığı işbirliği anlaşmalarıyla sürekli gündemde kendine yer ediniyor. Bu kapsamda Brad Garlinghause önderliğindeki Ripple R3 ile işbirliğine gitti ve Japonya’nın en büyük bankası SBI Group‘la ortaklık kurdu.

SBI Group’un CEO’su Yoshitaka Kitao yaptığı basın açıklamasında Ripple ile olan ortaklıklarının kripto para sektörü için ne anlama geldiğinden bahsetti. Yoshitaka Kitao asıl hedeflerinin XRP‘yi kullanarak faaliyet alanlarının genişletilmesi olduğunu kaydetti.

Ayrıca San Fransisco merkezli kripto para girişim Ripple Labs medyaya yansıyan haberlere göre Çin’in Şangay kentinde ofis kurmak için harekete geçti. Ripple, Şangay’da açılması planlanan ofisin popülerliklerini arttıracağına inanıyor. Hatta Ripple’ın Şangay ofisi için çoktan bölge müdürü arayışları başladı bile.

RippleNet ağını geliştirmeye devam eden Ripple Labs Asya’daki bu hamleleriyle bölgedeki on milyarlarca dolarlık havale piyasasına hakim olmayı hedefliyor. Eğer Ripple, Şangay ofisini açarsa ülkede doğrudan 200’ü aşkın bankayla çalışma fırsatı elde etmiş olacak.

Yorum Yap