Kripto Para

Tüm Mal Varlığını Bitcoine Yatıran Aile Şimdi Ne Yapıyor

Hollandalı aile 2017 yılında ev, araba, çocuklarının oyuncakları dahil tüm mal varlığını satarak Bitcoine yatırım yaptı.

Peki siz olsaydınız risk alarak tüm mal varlığınızı satar mıydınız?

Görünen o ki Hollandalı bu aile bu riski göze alarak böyle bir girişimde bulunmuştu. Bitcoin’e yatırım yapmak için her şeyini satan bu aile şu anda Hollanda’da bir kamp alanına yerleşti. Ailenin bu girişimi doğru zamanda yaptığı kuvvetle muhtemeldir ki girişimin ardından Bitcoin 2017’deki boğa koşusu ardından 20.000 dolara yükseldi.

Taihuttu tüm mal varlığını satmasının sebebinin, zengin olmak değil yaşam tarzlarını değiştirmek ve ”Kripto evrimi” olarak adlandırdığı şeyi desteklemek için yaptığını açıkladı.

Crypto Briefing’e konuşan Taihuttu, “Eğer Bitcoin’le zengin olursak bunu fakirlerle paylaşmaya karar vermiştik ve şu anda yaptığımız şey de bu” dedi.

Hollandalı aile medyanın yoğun ilgisinden dolayı kampta yaşamaktan vazgeçmiş ve şu anda Tayland’da yaşıyor. Hollandalı aile 2017 yılından bu yana 40’tan fazla ülkeyi gezerek yaptıkları tüm harcamaları da Bitcoin olarak yaptıklarını açıkladılar.

Kripto paralar için 2017 yılı yükselişle geçti fakat 2018 yılının ilk haftalarında  Kripto paraların değeri yarıya düştü ve Bitcoin ailesi bu düşüşü oldukça sert bir şekilde hissetti.

Taihuttu 2018 yılındaki bu düşüşten hiç etkilenmemiş görünüyor ki, Bitcoine olan inancı hala kuvvetli. Taihuttu, “Bitcoin’in tekrar yükseleceğine ve bu ayı piyasasının bir boğa piyasasına dönüşeceğine inanıyorum. Piyasa, yeni bir zirve yakalamadan önce 2,000 dolara düşebilir fakat daha sonra önümüzdeki beş yılda 40,000, 100,000 hatta 200,000 dolar olması mümkün.” diyor.

Bitcoin ailesi şu anda kripto para ticaretinin yanı sıra konferanslara konuşmacı olarak katılıyor ve ayrıca Felemengçe dilinde bir de kitap yazdı.

Oldukça minimalist bir yaşam süren Taihuttu ve eşi, çocuklarıyla Bitcoin’in değeri hakkında değil de, onları Blockchain ile kripto paranın dünyayı nasıl değiştireceği ve değiştirdiği konusunda eğitiyorlar.

Yorum Yap