Robert Shiller Açıklama Yaptı

Amerikan Yale Üniversitesi profesörü Robert Shiller, tarafından yapılan açıklamada kripto paraların dünya için oldukça güvenilir ve gizli para birimi oldukları kendi blog sayfasında açıklandı. Amerikan Yale Üniversitesi profesörü Robert Shiller, açıklamalarında kripto paralar ile ilgili olarak...


Amerikan Yale Üniversitesi profesörü Robert Shiller, tarafından yapılan açıklamada kripto paraların dünya için oldukça güvenilir ve gizli para birimi oldukları kendi blog sayfasında açıklandı. Amerikan Yale Üniversitesi profesörü Robert Shiller, açıklamalarında kripto paralar ile ilgili olarak sürecin oldukça iyi ve olumlu olarak ilerlediğine değinerek, kripto paralar konusunda birçok insanın hükümetler tarafından yönetilen standart kağıt ve bankalarda duran mevduatlara güvenmediği için paralarını BTC ve benzeri yatırımlara yatırdıkları belirtildi.

Amerikan Yale Üniversitesi profesörü Robert Shiller’in açıklamalarında ”hükümetlerden gizli kripto paralar kullanıcıların oldukça fazla dikkatini çekiyor ve kullanıcılar bu tür kripto paralara fazlası ile yakın hale geldiler. Kripto paraların gelecekte çok daha fazla kullanıcı tarafından tercih edilen bir para olması ve kripto para dünyasının gelişmesinde kuşkusuz en ufak bir engel bugün itibari ile bulunmuyor” benzeri ifadeler kullandı.

Uzmanlar Bu Konuda Uyarıyor

Uzmanlar kripto paralar konusunda halkın daha fazla bilinçli olması uyarısında bulunarak, kripto paraların herkes tarafından satın alınabilecek en güvenilir para olduğunu ve asla bir hükümet tarafından ele geçirilmesinin mümkün olmadığı ifade ediliyor. Kripto paralara dünyanın en katı rejimlerinde dahi el konulması imkansıza yakın iken ağ trafiği izlenerek mail adresi ve şifre elde edilmesi durumunda ancak bu şekilde kripto para hesaplarına el konulabilir. Başka türlü kripto para hesaplarına el konulması mümkün değildir.