Rusya Petro’nun Üretimine Destek Verdi İddiası ABD’yi Harekete Geçirdi

Rusya ile ilgili olarak dünyanın ilk devlet destekli kripto para birimi olan Petro ile ilgili yeni iddialar ortaya atıldı


Rusya ile ilgili olarak dünyanın ilk devlet destekli kripto para birimi olan Petro ile ilgili yeni iddialar ortaya atıldı. İddialara göre Petro’nun üretilmesi fikrini Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro‘ya Rus yetkililer önerirken, Petro’nun gelişmesi için de yine aynı şekilde Rus hükümet yetkililerinin Petro’yu desteklediği ve arkasında oldukları iddia edildi.

Bu haberlerin ardından ABD tarafının harekete geçtiği iddia edilirken, mevcut durumda Başkan Trump yönetiminin zaten Petro için bir takım yaptırımları devreye sokacak olduğu açıklanmıştı.

Washington İzin Vermemeye Kararlı

Washington yönetimi ise Rusya tarafından bu iddiaların ”hiçbir şekilde Rusya destek vermiyor ve vermedi” açıklamalarına rağmen bu dakikadan itibaren daha hızlı hareket ederek Venezuela ve Rusya’ya yaptırımları arttırması beklenen bir gelişme. Zira uyguladığı üst düzey yaptırımlar ile adeta tüm dünyayı etkisi altına alan ABD‘nin Venezuela ve Rusya’ya son derece kritik alanlarda yaptırımlar uygulaması her iki ülkenin ABD’ye karşı harekete geçmesini engelliyor.

ABD’nin aktif savaş gücü, dünyanın en büyük ekonomisi olması ise dünyada söz sahibinin ABD olmasını tekrar tekrar tetikliyor.